کوثری: داعش برای ایران، عددی نیست

اسماعیل کوثری با تاکید بر لزوم اقدام کشورهای منطقه برای حفظ یکپارچگی عراق در پی تصرف بخش‌هایی از این کشور توسط گروهک داعش در عین حال گفت: نیروهای مسلح ایران هوشیارند و داعش عددی نیست که بتواند مشکلی در ایران به وجود بیاورد.

 اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: داعش را گروهک تروریستی دست‌پرورده آمریکا، اسرائیل و عربستان عنوان و خاطرنشان کرد: داعش به دنبال محقق کردن اهداف حامیان خود و اسرائیل است و هدف آنها در واقع اختلاف‌انداختن و تجزیه کردن عراق است.

وی افزود: غربی‌ها زمانی که دیدند در سوریه نتوانستند کاری از پیش ببرند و به اهدافشان دست یابند، سراغ عراق رفتند اما این کار قطعا به ضرر خود آنها تمام می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گروهک داعش متشکل از مزدورانی است که پول می‌گیرند و اهداف دیگران را پیاده می‌کنند و ما امیدواریم هرچه زودتر دست آنها از عراق کوتاه شود.

وی با تاکید بر اهمیت یکپارچگی عراق برای ایران، تصریح کرد: نیروهای مسلح ما هوشیار هستند و گروهکی مثل داعش عددی نیست و جرات نمی‌کند مشکلی در داخل خاک ایران به وجود بیاورد، اما عراقی‌ها باید بیش از این مراقب باشند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت که کشورهای همسایه باید در جهت یکپارچگی عراق گام بردارند و اقدامی انجام دهند.

https://hoorkhabar.ir/70291کپی شد!
240