فعالیت های شرکت الکل سازی رازی اثرات نامطلوب زیست محیطی به دنبال دارد

شهروندان را برای یک متر اضافه بنا که به ناخواسته صورت می گیرد، مدتها از این اتاق به آن اتاق می کشانند.
احمد باورساد، دیگر عضو شورای شهر اهواز بیان کرد: در سال های اخیر اقدامات برخی از شرکتهای دولتی از جمله شرکت توسعه نیشکر و کارخانه تخمیر مایع و الکل سازی رازی تاثیر بسیار نامطلوبی بر آب و هوای شهر اهواز داشته و منجر به بروز مسایل زیست محیطی نظیر آلودگی هوا، آلودگی آب، انتشار بوهای نامطبوع، گرد و غبار و خاکستر شده که موجب ایجاد نارضایتی و سلب آسایش شهروندان اهوازی شده است.
وی با اشاره به مشکلاتی که آتش زدن مزارع نیشکر حومه شهر پس از برداشت محصول برای اهواز ایجاد می کند، افزود: لازم به ذکر است که آتش سوزی مزارع نیشکر در شب اتفاق می افتد که تاریکی شب مانع رویت دودهای ناشی از آتش سوزی می شود. همچنین بوی نامطبوع ناشی از کارخانه الکل سازی رازی به خصوص در ایام تابستان در شهر اهواز آزاردهنده است. در این فصول شاهد بوهای نامطبوع در سطح شهر هستیم که منشا آن فرآیندهای کارخانه تخمیر مایع و الکل سازی رازی واقع در جاده اهواز ـ آبادان است. این بوی نامطبوع موجب تهدید سلامت مردم است و روی روح و روان شهروندان تاثیر منفی می گذارد.
این عضو شورای شهر اهواز خاطر نشان کرد: موضوع دیگر وضعیت پرداخت حقوق و دستمزد نیروهای خدمات شهری مانند نیروهای اجراییات، رفت و روب و فضای سبز است. طبق آخرین آمار، نیروهای اجراییات از اسفند ماه تاکنون حقوق نگرفته اند و نیروهای خدمات شهری نیز از بهمن ماه حقئقی دریافت نکرده اند و تنها منطقه ۲ و ۴ حقوق اسفند را گرفته اند. بیشتر نیروهای فضای سبز نیز از بهمن ماه تاکنون حقوق نگرفته اند و تنها منطق ۲ و ۷ و ۸ هستند که دستمزد اسفند ماه را گرفته اند و منطقه یک هم تنها حقوق فروردین ماه را دریافت کرده اند؛ این یعنی کارگران شهرداری بیشتر مناطق از بهمن ماه تاکنون حقوق نگرفته اند.
او ادامه داد: یک لحظه خودمان را در نظر بگیریم که اگر چند روز از موعد حقوقمان بگذرد چگونه زمین و زمان را به هم می ریزیم اما این نیروهای زحمتکش با این سطح حقوق پایین باید با این همه مشکلات اقتصادی زندگی خود را بگذرانند. از آقای موسوی شهردار اهواز تقاضای رسیدگی به این موضوع را داریم.
باورساد عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات ما در اهواز مشکل فاضلاب شهری است که این شبکه ها شاید بیش از ۳۰ سال در بعضی از مناطق قدمت دارند. بسیاری از کوچه ها و خیابانهای ما کشش افزایش مجتمع های چند طبقه را ندارند اما با کمال تعجب شهرداری در کوچه ۱۰ متری اجازه ساخت مجتمع شش طبقه را می دهد. این گونه تصمیمات با کدام منطق شهرسازی قابل توجیه است؟
وی خاطرنشان کرد: از طرفی تعداد زیادی پروانه ساخت مجتمع های تجاری در شهر صادر شده که همگی فاقد پارکینگ هستند آن هم در کلانشهری که با مشکلات ترافیکی فراوانی دست به گریبان است. آیا این قانونی است؟
این عضو شورای شهر تصریح کرد: از سوی دیگر، می بینیم که شهروندان را برای یک متر اضافه بنا که به ناخواسته صورت می گیرد، مدتها از این اتاق به آن اتاق می کشانند و چندین برابر هم جریمه می شوند.
وی در پایان گفت: مسلما مطالبی که ما از پشت این تریبون می گوییم به مذاق بعضی ها خوش نمی آید. من از خبرگزاری هایی که در پایین خبرهای خود اجازه کامنت گذاری می دهند می خواهم یا کامنت ها را حذف کنند یا کامنت نگذارند.
منبع : شوشان
https://hoorkhabar.ir/42013کپی شد!
128