عبدالفتاح السیسی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری مصر شد

عبدالفتاح السیسی ضمن استعفا از سمت وزارت دفاع مصر در انتخابات ریاست جمهوری این کشور نامزد شد.
به نقل از پایگاه الیوم السابع، عبدالفتاح السیسی ضمن استعفا از سمت وزیر دفاع مصر برای انتخابات ریاست جمهوری مصر نامزد شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر در سخنانی خطاب به ملت مصر گفت: من همواره سربازی در خدمت کشور بوده ام و این روند را ادامه خواهم داد و از تن درآوردن این یونیفرم نیز برای دفاع از کشور است.

وی افزود: احدی بدون اراده ملت و حمایت آن نمی تواند رئیس جمهور مصر شود و کسی نمی تواند مصری ها را به انتخاب کسی که وی را نمی خواهند وادار کند.

السیسی ضمن اعلام نامزدی خود گفت: حمایت و تایید شما این حق را به من داده است که نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر شوم. در برابر ما مصری ها ماموریت های دشواری وجود دارد و باید بازنگری در زیر ساختها به عمل آید به ویژه که کشور از وضعیت نابسامانی رنج می برد و باید با این موضوع به طور جدی برخورد شود. چرخ های تولید برای نجات کشور باید به گردش درآید تا مصر را از خطرات حقیقی که در کمین آن است نجات دهد.

السیسی تاکید کرد: کوچکترین کوتاهی در حق مصر نباید صورت گیرد زیرا دارای تبعات زیادی است. مصر بازیچه طرف داخلی،منطقه ای و بین المللی نیست.ما در امور داخلی دیگران دخالت نمی کنیم و اجازه دخالت در امور داخلی خود را نیز نمی دهیم.

وی در خاتمه بیان کرد: نامزدی من برای انتخابات ریاست جمهوری موجب از بین رفتن شانس دیگران در این زمینه نخواهد شد، این باعث سعادت و سرور من است که فردی که ملت وی را انتخاب کرده است موفق شود.

https://hoorkhabar.ir/3283کپی شد!
134