اولین پایانه شناور گاز ایران در خلیج فارس راه‌اندازی شد

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از راه‌اندازی اولین پایانه شناور صادرات میعانات گازی ایران در خلیج فارس خبر داد و اعلام کرد: این پایانه شناور از توان صادرات روزانه ۶۰۰ هزار بشکه میعانات گازی برخوردار است.
همزمان با افزایش توان عملیاتی صادرات نفت ایران در خلیج فارس، ظرفیت و توان صادرات دریایی میعانات گازی کشور هم افزایش یافت.

سیدپیروز موسوی با بیان اینکه تعمیرات اساسی گوی شناور شماره یک عسلویه از دو سال پیش برنامه ریزی شده بود، گفت: پس از تامین قطعات مورد نیاز، جداسازی آن از سطح دریا انجام شد و به ساحل اسکله پارس عسلویه انتقال یافت.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اعلام اینکه تعمیرات اساسی این گوی شناور توسط متخصصان داخلی آغاز شد، تصریح کرد: در روزهای پایانی اسفندماه سال گذشته این پایانه شناور گاز در خلیج فارس به آب‌اندازی و نصب شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با نصب این گوی شناور توان و انعطاف عملیاتی بارگیری و صادرات میعانات گازی پارس جنوبی افزایش یافت، اظهار کرد: با راه‌اندازی این پایانه شناور زمان تحویل محموله‌های میعانات گازی صادراتی ایران به کشتی‌های نفتکش در خلیج فارس کاهش می یابد.

به گفته مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران، با اجرای این پروژه در داخل کشور در هزینه حمل و جابه‌جایی آن صرفه‌جویی قابل توجه ای انجام شد.به گزارش مهر، پایانه صادرات میعانات گازی عسلویه دارای دو گوی شناور است که ۱۰۰ درصد عملیات بارگیری و صادرات میعانات گازی پارس جنوبی از این مسیر انجام می شود.

قابلیت و ظرفیت بارگیری از هر گوی شناور روزانه ۶۰۰ هزار بشکه و برای نفتکش های با ظرفیت حداکثر ۳۲۰ هزار تن است.

 

https://hoorkhabar.ir/3259کپی شد!
121
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.