برگزاری مراسم‌ اعتکاف می‌تواند شرایط سیاسی و اجتماعی جامعه را سالم‌تر کند

امام جمعه شوشتر گفت: برگزاری مراسم‌هایی مانند اعتکاف می‌تواند شرایط سیاسی و اجتماعی جامعه ایران را سالم‌تر کند.

حجت‌الاسلام شکرالله سلیمانی با اشاره به پیش‌رو داشتن آیین معنوی اعتکاف اظهار کرد: تفکر علوی به نحوی حلال مشکلات جامعه بشری است و باید تلاش کرد تا این مشکلات با شناخت بیشتر این تفکر پویا برطرف شود.

وی تاکید کرد: جامعه تشیع باید در این زمینه پاسخگوی نیاز جامعه بشری باشد و باید خود را به این اندیشه مسلح کرد و در این باره مطالعات بیشتری را در دستور کار زندگی خود قرار داد.

امام جمعه شوشتر خاطرنشان کرد: پاسخگویی به نیاز جامعه بشری برای شناخت تفکر علوی باعث می‌شود تا وظیفه هر شیعه بیش از پیش سنگین باشد و در این باره باید از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کرد.

وی افزود: هرکس خود را در معرض غیر خدا و تعلقات مادی قرار دهد، کالای وجودی خود را نامناسب عرضه کرده است و زیان خواهد کرد و به این مسئله باید توجه ویژه‌ای داشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شوشتر اضافه کرد: باید از فرصت ایام البیض به نحو احسن استفاده کرد و در این بین باید کوشید تا توشه‌ای قابل توجه از این شرایط برداشت.

وی تاکید کرد: معتکفین باید با تمسک به نماز و روزه و دعا در ایام البیض رفع مشکلات جامعه و کشور را از خداوند مطالبه کنند و در این زمینه نیاز به توسل زیاد است.

سلیمانی همچنین عنوان کرد: معتکفین با رفتن به جنگ نفس اماره در ایام البیض باید فرصت را غنیمت شمرده و پشت استکبار و دشمنان ایران اسلامی را که خواهان بی‌دینی و مخالفت با معنویت هستند را به خاک برسانند.

وی در پایان گفت: برگزاری مراسم‌های مانند اعتکاف می‌تواند شرایط سیاسی و اجتماعی جامعه ایران را سالم‌تر کند و باید بر برگزاری این مراسم به نحوی ساده و معنوی تاکید کرد.

https://hoorkhabar.ir/25928کپی شد!
30