دومین خانه صنایع دستی کشور در اهواز افتتاح شد

طی مراسمی با حضور مسئولان ملی و استانی خانه صنایع دستی اهواز افتتاح شد و صنعت‌گران صنایع دستی از این خانه استفاده کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان پیش از ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از خانه صنایع دستی اهواز اظهار کرد: صنایع دستی از جمله صنایعی است که ایجاد اشتغال در آن حداقل هزینه را نیاز دارد و بهره‌برداری ریالی از آن در حداکثر ممکن قرار دارد.

افشین حیدری افزود: صنایع دستی می‌تواند تا بخش زیادی در کاهش مشکل بیکاری خوزستان دخیل باشد و در این زمینه از همه امکانات برای توسعه این بخش استفاده خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: راه‌اندازی خانه صنایع دستی اهواز در راستای حمایت از تولیدکنندگان بخش خصوصی و صادرکنندگان در این بخش انجام می‌شود و این مرکز تقویت خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به اینکه صنایع دستی در اهواز به زودی صاحب بازارچه می‌شود، تاکید کرد: امورات آغاز به کار ساخت بازارچه صنایع دستی اهواز در کنار اداره کل میراث فرهنگی خوزستان آغاز شده است و در این زمینه می‌کوشیم تا هرچه سریع‌تر این مسئله اجرایی شود.

حیدری افزود: در استان خوزستان از رشته «چرم» استقبال زیادی شده است و بازار خرید این مصنوعات نیز بسیار خوب است و به این دلیل می‌کوشیم تا با تنوعی که در بخش چرم خوزستان وجود دارد، مصنوعات چرمی خوزستان دارای برند بین‌المللی شوند و این مسئله کار دشوار و بزرگی نیست.

وی تاکید کرد: در بخش صنایع دستی در خوزستان صاحب پلان فعالیت هستیم و می‌دانیم برای رسیدن به اهداف عالیه تعیین شده باید از چه مسیری حرکت کنیم و ملزومات رسیدن به اهداف نیز پیش‌بینی و آماده شده‌اند.

حیدری گفت: رونق صنایع دستی در راستای بهبود شرایط معیشتی در خوزستان می‌توان بسیار کارساز باشد و در این زمینه می‌کوشیم تا با فعال کردن اشتغال خانگی در این بخش تولیدات را در این عرصه با هزینه بسیار کم افزایش دهیم.

 خانه صنایع دستی خوزستان در محل ساختمان قدیمی معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان راه‌اندازی شده است.

https://hoorkhabar.ir/31215کپی شد!
93
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.