شعار نمایشگاه کتاب ۹۳ را شما انتخاب کنید

فراخوان مشارکت در انتخاب شعار بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر دارد شعار برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را بنا بر نظر اهالی فرهنگ، قلم، رسانه و عموم علاقه‌مندان انتخاب کند.

بر اساس اعلام، تمامی علاقه‌مندان برای شرکت در فراخوان شعار این نمایشگاه می‌توانند شعارهای خود را با موضوعیت نمایشگاه کتاب و کتابخوانی به شماره پیامک ۱۰۰۰۰۳۸۵۱ یا از طریق پست الکترونیک به آدرس tehranbookfair@yahoo.com  ارسال کنند.

در بخشی از این فراخوان درباره ویژگی شعارهای ارسالی آمده است: شعار باید ساده، کوتاه، موجز، قابل فهم، فراگیر، صریح، بدیع باشد.

در بخش دیگری از این فراخوان با اشاره به هدفدار بودن شعارهای بیست و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب تهران آمده است: شعار باید در قالب هدف کلی به راحتی در ضمیر مخاطب نقش ببندد. شعار باید موضوعیت کامل با کتابخوانی و نمایشگاه کتاب داشته باشد. شعار باید بیان‌کننده هدف کلی به مخاطبان باشد.

همچنین علاقه‌مندان برای پیشنهاد شعارهای خود باید به این کلید واژه‌ها توجه داشته باشند: فراگیر بودن و تاثیرگذاری شعارها، استفاده از کلمات فارسی و سلیس، رویکرد ملی همراه با خلاقیت و نوآوری و دارای همگونی آوایی(ضرباهنگ) در شعارهای پیشنهادی و توجه به رویکرد ایجابی و تشویقی.

در این فراخوان از شرکت‌کنندگان در خواست شده است تا نام و نام‌خانوادگی و کد ملی خود را به همراه یک شماره تماس جهت شرکت در فراخوان را اعلام کنند.

همچنین محدودیتی نیز برای گروه‌های سنی و تعداد شعارهای پیشنهادی وجود ندارد. بنا بر آنچه در این فراخوان آمده است به شعارهای برگزیده جوایزی تعلق خواهد گرفت.

علاقه‌مندان فرصت دارند تا تاریخ ۱۵ اسفند ماه سال جاری نسبت به ارسال شعارهای پیشنهادی خود از راه‌های اعلام شده اقدام کنند.

بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران از تاریخ ۱۰ تا ۲۰ اردیبهشت در مصلی تهران برگزار می‌شود.

 

منبع : مهر

 

https://hoorkhabar.ir/262کپی شد!
92