آزاد راه پل زال – اندیمشک با حضور وزیر راه افتتاح شد

 پیش از ظهر امروز با حضور وزیر و راه و شهرسازی، آزاد راه اندیمشک – پل زال در آستانه آغاز تعطیلات سال نو افتتاح شد.
اعتبار اجرای این طرح سه هزار و ۹۰۰میلیارد ریالی است. آزادراه پل زال – اندیمشک که ساخت آن از فروردین سال ۹۰ آغاز شده ۴۵کیلومتر طول داشته و نقش چشمگیری در کاستن از میزان تصادفات، کوتاهی مدت زمان سفر و ارتقای ایمنی ایفا می کند.

آزادراه پل زال – اندیمشک در زمره طرح های مهر ماندگار نیز قرار داشت. آزادراه پل زال – اندیمشک بخشی از کریدور سراسری ۹۷۰ کیلومتری تهران – بندر امام خمینی(ره) است که بخش هایی از این محور پیشتر در قالب بزرگراه و آزاد راه احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

با بهره برداری از این آزاد راه و تکمیل قسمت های باقی مانده، شبکه ارتباطی مناسبی میان تهران و بندر امام(ره) برقرار و علاوه بر کاهش قابل ملاحظه در مصرف حامل های انرژی، زمان سفر و استهلاک وسایل نقلیه، بهره برداری از ظرفیت کامل و توسعه بندر امام خمینی (ره) که بزرگ ترین بندر ایران در شمال خلیج فارس است، مهیا می شود.

برای ساخت قطعه اهواز – اندیمشک هم که در چارچوب کریدور سراسری موسوم به AH8 اجرایی شده برای جلب سرمایه گذار فراخوان صادر و در مرحله بررسی برای شروع پروژه قرار دارد.

این کریدور از استان های خوزستان، لرستان، استان مرکزی و تهران عبور می کند. در چارچوب ساخت این کریدور، تاکنون ۹۰کیلومتر آزادراه اهواز – بندر امام خمینی(ره) ساخته و بهره برداری و ۳۰کیلومتر کمربندی اهواز – اندیمشک هم ساخته شده است.

https://hoorkhabar.ir/1988کپی شد!
161
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.