آمادگی ۲۷۵ مسجد برای برگزاری اعتکاف در خوزستان

سرپرست فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: ۲۷۵ مسجد در سراسر استان جهت برگزاری باشکوه مراسم اعتکاف آماده‌سازی شده‌اند.

 

صادق عوض‌زاده اظهار کرد: در استان خوزستان ۱۴۵ مسجد ویژه خواهران و ۱۳۰ مسجد ویژه برادران آماده خدمتگزاری به معتکفان بزرگوار است.

وی ادامه داد: امروز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، آخرین روز ثبت‌نام در مراسم اعتکاف است و آماری که تاکنون جمع‌آوری شده نشان می‌دهد نزدیک به ۵ هزار نفر برای شرکت در این مراسم ثبت نام کرده‌اند.

سرپرست فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان این که ۶۰ درصد از مجموع شرکت‌کنندگان را خواهران تشکیل می‌دهند، افزود: بیشتر شرکت‌کنندگان از جوانان هستند.

عوض‌زاده اظهار کرد: امسال دستگاه‌ها، افراد خیر و نیروهای مساجد، در جهت افزایش کیفیت برگزاری مراسم اعتکاف همکاری لازم را انجام داده‌اند. با توجه به برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی و زودتر برگزار شدن امتحانات، تعداد شرکت‌کنندگان در این مراسم نسبت به سال گذشته افزایش نیافته است اما از نظر کیفیت می‌توان پیش‌بینی کرد که مراسم بسیار باشکوه‌تر از هر سال برگزار خواهد شد.

وی افزود: حدود ۹۰۰ نفر به عنوان متولی و خدمتگزار معتکفان در حوزه تدارکات و پشتیبانی، ۱۵۰ مبلغ و مبلغه در حوزه تبلیغ و سخنرانی، ۲۵ قاری قرآن در شهر اهواز و حومه و در مجموع۵۰ قاری قرآن در سطح استان خوزستان برگزاری مراسم اعتکاف را برعهده دارند. همچنین گروه‌های خاطره‌گویی، هم‌خوانی و تواشیح نیز در مساجد حضور خواهند یافت و برنامه‌های فرهنگی اجرا خواهند کرد.

https://hoorkhabar.ir/24880کپی شد!
57
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.