سه عکاس خوزستانی برگزیده در «قاب حماسه»

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره عکس «قاب حماسه» با حضور عکاسان پیشکسوت کشور ۲۲ برگزیده خود را شناخت.

در این مراسم که در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برگزار شد پدرام پاک آیین، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، اظهار داشت: در این جشنواره حدود دو هزار اثر از تمامی استان های کشور به دبیرخانه ارسال و بررسی شد.

این آثار که توسط مردم با دوربین‌های حرفه‌ای و خانگی و حتی تلفن همراه تهیه شده بود نمادی از عنصر مردمی هنر انقلاب اسلامی است و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران سعی دارد با برگزاری این گونه جشنواره‌ها در حوزه هنر ارزشی استعدادیابی کرده و ابتکار و خلاقیت های عمومی را بر مضامین آرمانی و اعتقادی متمرکز کند.

وی همچنین افزود: هیات داوری با حضور عکاسان پیشکسوت تشکیل شد که پس از غربال‌گری اولیه در نهایت ۲۲ اثر برگزیده این جشنواره انتخاب شدند.

همچنین رضا برجی، عکاس و مستندساز پیشکسوت، طی سخنانی در این مراسم گفت: خوشحالم که در این جشنواره برخی عکاسان حرفه‌ای در کنار عکاسان آماتور شرکت کرده‌اند و کارهای آنها در کنار هم دیده شده است.

برجی با تأکید بر ضرورت تداوم این جشنواره و گسترش جشنواره های عکس شهروندی با مضامین ارزشی افزود: این که در یک جشنواره فرهنگی و هنری هر شهروند ـ حتی اگر عکاس حرفه‌ای نباشد ـ بتواند عکس‌های خود را از حماسه ۲۲ بهمن ماه ثبت کند و به نمایش بگذارد اقدامی جدید و بدیع است. در جشنواره قاب حماسه هر شهروند با نگاه خود جلوه‌ای نو از راهپیمایی مردم در روز ۲۲ بهمن ماه را دیده و ثبت کرده است.

برجی با اشاره به ضرورت حفظ و انتشار عکس‌های برگزیده این جشنواره گفت: این تصاویر قابلیت آن را دارند که چاپ شده و در سطح شهر به نمایش گذاشته شوند که این اقدام بر اثرگذاری جشنواره نیز می‌افزاید.

وی به ورود عکاسان تازه کار به عرصه فعالیت‌های فرهنگی، هنری اشاره کرد و گفت: تلفن‌های همراه با دوربین‌های با کیفیت زیاد شده و می‌توان گفت تقریباً هر کسی امکان عکاس شدن را دارد. منتهی در این میان نوع نگاه مهم است.

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره عکس قاب حماسه با حضور جمعی از عکاسان پیشکسوت انقلاب و دفاع مقدس و مسؤولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار و ضمن تجلیل از صاحبان ۲۲ عکس برگزیده راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه نمایشگاهی از ۴۰ اثر برتر در این موزه برپا شد.

اسحاق آقایی، سبحان فرجون و مهرناز محمدی سه نفر برگزیده و بهنام احمدخانی، میلاد اسماعیلی‌شوشتری (خوزستانی) ، پروین اصغری، سمیه آهنگررنجبریان، حسن بهرامی، حسن چپی، مرضیه حیدرزاده، افشین خدامی، سجاد داننده، مهسا ربیعی‌گندمان (خوزستانی)، طاهره رخ بخش زمین، عطا رنجبر زیدانلو، ابراهیم صفریان، مریم طباطبایی، وحید عبداللهی، عادل عزیزی، سعید فداییان، الناز قندفروش و محمد محسنی (خوزستانی) دیگر برگزیدگان این جشنواره بوده‌اند.

https://hoorkhabar.ir/1832کپی شد!
151