باهنر: نقدهای جدی به سیاست‌های فرهنگی دولت داریم/ شرط ما شرط‌ دولت است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما هم نقدهای جدی به سیاست های فرهنگی دولت داریم، گفت: ما از دولت حمایت می کنیم اما به همان شرط هایی که خود دولت اعلام کرده است؛ به شرط خردگرایی، اعتدال، اخلاق مداری و رعایت اصول.

محمد رضا باهنر با اشاره به کارنامه دولت در سال ۹۲ گفت: شروع دولت در بعضی موارد مانند کنترل نقدینگی و سیاست های اعمالی اقتصادی شروع خوبی بوده است اما هنوز تا جامعه به یک نقطه نسبتا با ثباتی برسد فاصله زیادی داریم و دولت باید تحرکش را بیشتر کند و پر تلاش تر کار را جلو ببرد.

وی با بیان اینکه دولت در بخش سیاست خارجی کار سخت، پیچیده و حساس دارد، گفت: دولت باید در این بخش دقت زیادی داشته باشد و خدای نکرده قرار نباشد برای اینکه بخواهند کار را زودتر به نتیجه برسانند به برخی از شرایط توجه نکند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه در سیاست بین الملل به صورت ویژه ای خط قرمزهایی داریم که عبور از آن جایز نیست، تصریح کرد: حتما دولت هم قراری برای عبور از خط قرمزها ندارد اما در هر صورت باید مواظبت مستمری در این زمینه داشته باشد.

وی ادامه داد: سال ۹۳ باید سال بسیار  پرتلاش باشد مخصوصا سیاست اقتصاد مقاومتی که رهبری ابلاغ کردند کار باید به صورت جدی و روشن از طرف دولت پیگیری شود و مجلس هم آمادگی مساعدت و همکاری با دولت دارد.

باهنر با اشاره به انتقادات نسبت به اقدامات فرهنگی دولت گفت: ما خودمان هم نقدهای جدی به سیاست های فرهنگی دولت داریم اما تصور را براین می گذاریم که بلاخره شروع به کار دولت است و  معتقد است که باید یکسری تحولات صورت بگیرد؛ اما این تحولات نباید بی حساب و کتاب باشد و خط قرمزها  و مناطق ممنوعه باید به شدت کنترل و رعایت شود.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین، خاطرنشان کرد: در بخش فرهنگی و سیاست خارجی گفت و شنودهای زیادی وجود دارد و دولت باید با صعه صدر نسبت به انتقادات برخورد کند و هم باید از آن مواظبت کند؛ چراکه جامعه ما فرهنگی است و مردم متدین روی مبانی فرهنگی حساس هستند.

باهنر با بیان اینکه  دولت باید خط مشی اساسی خود را بر اساس توصیه و دلنگرانی هایی رهبری اعلام می کنند ترسیم کند، یادآورشد: ما  از دولت حمایت می کنیم اما به همان شرط هایی که خود دولت اعلام کرده است؛ به شرط خردگرایی ، اعتدال ، اخلاق مداری و رعایت اصول.

https://hoorkhabar.ir/3486کپی شد!
134