برگزاری آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران

معاون وزیر نفت در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران بر لزوم گسترش اجرای پروژه های کلید در دست در شرکت ملی حفاری ایران تاکید کرد.

رکن الدین جوادی در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران که امروز(۲۲ مردادماه) در اهواز برگزار شد، اظهارداشت: هم اکنون برنامه صنعت نفت حرکت به سمت حرفه ای شدن است که در این راستا شرکت ملی حفاری ایران می تواند با اجرای پروژه های کلید در دست(EPD )، بسترسازی مناسب و شفاف سازی هزینه ها و درآمدها به موفقیت شرکت و حرفه ای شدن آن کمک کند.

وی ضمن تاکید بر اجرای پروژه های روزمزد به سمت کارمزد، گفت: هم اکنون برنامه صنعت نفت حرکت به سمت حرفه ای شدن است که در این راستا شرکت ملی حفاری می تواند با اجرای پروژه های کلید در دست(EPD ) در این مسیر گام بردارد.

جوادی گفت: تودیع به معنای خداحافظی نیست بلکه به معنای قدردانی از زحمات مدیران پیشین در طول دوران خدمت است ضمن این که با توجه به توانمندی های موجود در بخش های دیگر صنعت به کار گرفته می شوند.

وی با اشاره به انتصاب حیدر بهمنی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ملی حفاری ایران، گفت: وی از چهره های ماندگار صنعت حفاری است که از زمان شکل گیری این مجموعه بزرگ صنعتی با آن همراه بوده و نقش مهمی در توسعه این صنعت داشته است، از این رو نیاز به معارفه ندارد.

تغییرات؛ کاتالیزور اجرای ماموریت های سازمانی

معاون وزیر نفت با بیان این که تغییرات مدیریتی می تواند عامل شتاب بخشی در اجرای ماموریت های سازمانی باشد، افزود: تغییرات و تصمیم گیری های باید در راستای بهبود و ارتقا ماموریت های سازمانی انجام شود.

وی افزود: هر چند شرکت ملی حفاری ایران در ساختار سازمانی زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران به شمار می رود اما با توجه به اینکه بخشی از سرمایه این شرکت متعلق به سهام عدالت و مردم است، توجه به سودهی و مراقبت کامل از سرمایه باید از اولویت های مدیریت این مجموعه باشد.

جوادی با اشاره به سهم ۵۰ درصدی شرکت ملی حفاری ایران در صنعت حفاری کشور و سهم ۷۰ درصدی آن در بخش خدمات فنی، گفت: هرگونه تصمیم گیری در زمینه واگذاری این شرکت باید بر اساس نظرات دقیق کارشناسی و تجربیات متخصصان انجام شود.

واگذاری ملی حفاری به صورت هلدینگ انجام می شود

وی افزود: هر چند هم اکنون شرکت ملی حفاری ایران در راستای سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی در فهرست واگذاری به بخش خصوصی قرار دارد اما بر اساس رایزنی و برنامه ریزی های انجام شده با سازمان خصوصی سازی این واگذاری به صورت هلدینگ انجام می شود.

جوادی ضمن تاکید جدی بر اصلاح ساختار سازمانی گفت: در بحث واگذاری، هسته مرکزی شرکت ملی حفاری ایران و سرویس خدمات فنی در صنعت نفت باقی خواهد ماند و بقیه بخش ها به صورت هلدینگ آماده واگذاری می شود.

نقش پیشران صنعت نفت در خروج از رکود اقتصادی

معاون وزیر نفت سیاست کنونی دولت را خروج از رکود اقتصادی برشمرد و گفت: در این بخش صنعت نفت ایران می تواند در جهت کمک به دولت پیشران باشد.

وی افزود: نباید از انجام کارهای بزرگ هراس به دل راه دهیم بلکه باید با شناسایی روش های صحیح و شناخت نقاط قوت و تقویت نقاط ضعف به انجام کارهای بزرگ مبادرت ورزیم. از اشتباه نباید ترسید بلکه باید از تکرار آن جلوگیری کرد. دیکته نانوشته غلط ندارد.

جوادی با اشاره به سابقه، تجربه و امکانات در اختیار شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: اطمینان دارم که این شرکت می تواند راه موفقیت را در مسیر پیش رو با سرعت بیشتری طی کند و پاسخگوی بخش مهمی از نیازهای صنعت حفاری کشور باشد.

کار، تلاش، صداقت رمز موفقیت ملی حفاری

در ادامه این مراسم حیدر بهمنی مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: کارکنان ملی حفاری متخصصانی مومن ، متعهد ولایت مدار و با صداقت هستند و کار و تلاش از ویژگی های بارز آنان است

وی افزود: در دوره گذشته که خدمتگزاری در این سازمان استراتژیک را بر عهده داشتم توجه به نیروی انسانی، ارتقاء سطح توانمندی ، به کارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی را در سرلوحه کار قرار دادیم بر همین اساس در سازمانی که در رده های مختلف آنان تعداد کمی کارشناس مشغول کار بودند، بیش از ۵ هزارنفر فارغ التحصیل دانشگاهی جذب گردید.

بهمنی تصریح کرد: در آن مقطع بر بکارگیری تکنولوژی های نوین تاکید شد و با سرمایه گذاری انجام شده، خدمات فنی حفاری تجهیز و نیروهای مورد نیاز تامین گردید.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: در بخش حفاری افقی و جهت دار در گذشته حرفی برای گفتن نداشتیم اما با سرمایه گذاری انجام شده در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نفر متخصص در خدمات ویژه فعالیت می کنند.

بهمنی تقویت فعالیت های مهندسی و هدایت پروژه ها با مدیریت ایرانی را از برنامه های کلیدی شرکت برشمرد و یادآور شد: در دوره گذشته مسئولیتم اجرای پروژه های حفاری دریایی در اولویت کار قرار داشت بر همین اساس فاز ۹ و ۱۰ پارس جنوبی را شروع و تحویل دادیم، و اجرای فازهای ۱۷ ، ۱۸ و ۱۴ پارس جنوبی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود : شرکت در پارس جنوبی بیش از ۴ میلیارد دلار پروژه در دست اجرا داشت.

بهمنی بر توسعه صنعت حفاری کشور تاکید کرد و گفت: با توجه به برنامه های توسعه کشور و صنعت نفت، امروز بیش از ۲۰۰ دکل حفاری نیاز است و ملی حفاری بعنوان یک سازمان ملی باید در این راستا حرکت نماید.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: ملی حفاری یک بنگاه اقتصادی است و کار سیاسی در آن هیچ جایگاهی ندارد و قطعاً رمز موفقیت این سازمان کار و تلاش است.

اصلاح ساختار، توجه به امر آموزش و افزایش راندمان کار در راس برنامه های ملی حفاری

در این مراسم همچنین حمیدرضا گلپایگانی مدیر عامل سابق شرکت ملی حفاری ایران، گزارشی از روند فعالیت های صورت گرفته در دوران مسئولیت خود ارائه داد و گفت: طی این مدت اصلاح ساختار، شفاف سازی مالی، افزایش راندمان کار و بهره وری، اجرای هلدینگ در راستای سیاست های اصل ۴۴ در راًس برنامه های شرکت قرار داشت.

وی افزود: آموزش مبنای توسعه و غنای برنامه های آموزشی در سرفصل برنامه های شرکت قرار داشت که در همین راستا دانشکده علمی کاربردی حفاری ایران راه اندازی شد.

وی با اشاره به حادثه چاه ۱۲۰ رگ سفید گفت: در مهار چاه ۱۲۰ رگ سفید سخت کوشان صنعت حفاری با ایثارگری و تلاش مضاعف که از خود نشان دادند چاه را در سخت ترین شرایط گازی مهار و کنترل کردند.

گلپایگانی از دیگر اقدامات مدیریت را ایجاد شورای معاونین برای تصمیم گیری صحیح و کلان برای شرکت عنوان و بر خرد جمعی تاکید کرد.

وی در خاتمه ضمن تقدیر و تشکر از همراهی، همدلی و همسویی سخت کوشان ملی حفاری، برای مدیریت جدید شرکت آرزوی توفیق کرد.

https://hoorkhabar.ir/205330کپی شد!
101
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.