آخرین جلسه دادگاه پرونده سرکرده گروهک تروریستی «حرکه النضال» برگزار شد

هورنیوز – به گزارش هورنیوز از مرکز رسانه قوه قضاییه، در ابتدای جلسه با دستور قاضی افشاری، وکیل متهم فرج الله چعب در جایگاه قرار گرفت و به دفاع از موکل خود پرداخت.

 

پس از اتمام بیان دفاعیات وکیل پرونده، قاضی افشاری از وی پرسید: آیا قبول دارید که آقای فرج الله چعب به عنوان سرکرده گروهک تروریستی «حرکه النضال» اقدام به فعالیت‌های مجرمانه کرده است یا نه؟

وکیل پرونده گفت: بله.

 

در ادامه نماینده دادستان با حضور در جایگاه به بیان آخرین صحبت‌های خود پرداخت و تقاضای اعمال اشد مجازات برای متهم را از ریاست دادگاه خواستار شد.

 

نماینده دادستان تاکید کرد: عاقبت افرادی که بخواهند برای امنیت کشور نقشه شومی بکشند این است: دستگیری، محاکمه و مجازات.

 

قاضی افشاری گفت: بر اساس کیفرخواست صادره، ادله، تصاویر و اسناد پرونده که به رویت متهم و وکلای وی رسید همچنین اقاریر متهم نزد بازپرس و در جلسات رسیدگی به پرونده در دادگاه، اتهام متهم دائر بر افساد فی الارض از طریق تشکیل گروهک تروریستی «حرکه النضال» و سرکردگی آن و انجام اقدامات تروریستی به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران به وی تفهیم شد.

 

قاضی افشاری از متهم فرج الله چعب خواست تا آخرین دفاعیات خود را بیان کند که وی در پاسخ به ریاست دادگاه گفت: صحبتی ندارم.

قاضی افشاری ختم جلسه را اعلام کرد.

 

«حبیب فرج‌الله چعب» ملقب به «حبیب اسیود»، سرکرده گروهک تروریستی «حرکه النضال» بود که اتهام وی، اداره و سرگروهی گروه تروریستی به نام «حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز» و طراحی و اجرای عملیات‌های بمب‌گذاری و تروریستی متعدد در استان خوزستان از جمله حمله به مردم اهواز در جریان رژه هفته دفاع مقدس در سال ۹۷ است که منجر به شهادت ۲۵ نفر از شهروندان اهوازی شد، اعلام شده است.

 

بمب گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، عملیات بمب گذاری سازمان برنامه و بودجه اهواز، بمب گذاری در اداره محیط زیست، بمب گذاری انتقال خط لوله‌های نفت، بمب گذاری در محور انتقال نفت آبادان به اهواز و ماهشهر، بمب گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان، بمب گذاری در بانک سامان اهواز و برنامه ریزی برای بمب گذاری در دادگستری اهواز از اهم موارد تفهیم شده به این متهم در کیفرخواست است.

 

طبق تحقیقات وزارت اطلاعات، اقاریر متهم و تحقیقات به عمل آمده و ادله موجود «حبیب فرج‌الله چعب» ملقب به «حبیب اسیود» به افساد فی‌الارض از طریق تشکیل و اداره و سرکردگی گروهکی به نام حرکه النضال متهم است که از طریق طراحی و اجرای عملیات‌های تروریستی متعدد قصد مقابله با نظام را داشته است.

https://hoorkhabar.ir/708904کپی شد!
25
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.