جلیلی: ناکارآمدی تصمیمات اقتصادی عامل نام‌گذاری سال ۱۳۹۳ است

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم دلیل نامگذاری سال ۱۳۹۳ به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و همت جهادی» را ناکارآمدی تصمیمات اقتصادی در دولت‌های گذشته عنوان کرد و افزود: شرایط نابسامان اقتصادی از مهمترین دغدغه‌هایی است که موجب شد مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۳ را اینگونه نام‌گذاری کنند.

اسماعیل جلیلی گفت: رفتار اقتصادی دولت‌های گذشته شرایط کشور را به شرایط نامطلوب اقتصادی سقوط داد و موجب آشفتگی اقتصاد و زندگی مردم شد، برای خروج از این شرایط باید کاری اساسی انجام شود.

نماینده مردم مسجدسلیمان افزود: بهترین شیوه برای خروج از نابسامانی‌های اقتصادی استفاده از توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی در قالب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است اما برای موفقیت در این راه ابتدا باید شاخص‌های کلان اقتصادی از جمله نرخ تورم و رشد اقتصادی از طریق اتخاذ سیاست‌های اصولی بهبود باید و در گام بعد با پذیرش عناصر مورد نیاز جهاد اقتصادی، گشایش‌ در عرصه‌های اقتصادی را رقم زد.

وی تمرکز بر توانایی و استعدادهای مردمی در دو بخش اقتصاد و فرهنگ را مورد تاکید قرار داد و افزود: برداشتن گام‌های اساسی در عرصه اقتصاد و فرهنگ مستلزم اراده و عزم جمعی مسئولان در قوای سه‌گانه و آحاد مختلف ملت است. استفاده از توانایی‌ها و استعدادهای بخش‌های خصوصی، تعاونی و حتی دولتی علاوه بر آثار فرهنگی و اقتصادی کلان موجب رفاه و آرامش مردم در سال ۱۳۹۳ می‌شود.

جلیل متذکر شد: با نام‌گذاری سال جاری به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و همت جهادی» مسیر حرکت مسئولان روشن شد حال بر مسئولان نظام در هر پست و منصبی است تا در جهت تحقق عملی منویات رهبری حرکت کنند.

https://hoorkhabar.ir/2608کپی شد!
97