موسوی:کم توجهی برخی از مسئولان به مردم خوزستان غیرقابل بخشش است

وی به آلودگی های زیست محیطی نیروگاه دوهزار مگاواتی رامین و پرداخت نکردن عوارض آلایندگی این واحد صنعتی اشاره کرد و گفت: این موضوع به منظور احقاق حقوق شهروندان در دست پیگیری است.
روز جمعه گذشته به دعوت صادق حمودپور خبرنگار سختکوش و فعال در دفتر ارتباطات مردمی سیدشکرخداموسوی نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی همراه دو همکار دیگر از خبرگزاری های ایرنا و مهر خوزستان به شهرستان ویس جهت پوشش سفر سیدشکرخداموسوی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی به این شهر رفتیم.
در بدو ورود به دفتر حجت الاسلام والمسلمین آفرید امام جمعه شهر ویس رفتیم. دکتر اسماعیل ایدنی رییس دانشگاه علوم پزشکی  اهواز ، فرامرز کیانی زاده مدیرکل ورزش و امورجوانان استان خوزستان ، حیدر سیدی فرماندار شهرستان باوی ، آصف شهردار ویس و اعضای شورای شهر ویس و سایر مسئولان محلی در دفتر امام جمعه ویس حضور داشتند. با ورود سید شکرخدا موسوی نشست صمیمانه بررسی مشکلات شهر ویس آغاز شد.
بیان مشکلات شهرستان ویس از زبان فرماندار باوی
در ابتدای این نشست حیدر سیدی فرماندار شهرستان باوی به برخی از مشکلات شهر ویس اشاره کرد.
وی  لزوم احداث درمانگاه شبانه روزی ویس، بازسازی خانه بهداشت روستاهای شهرستان باوی را مورد تاکید قرار داد و گفت:برای ساخت بیمارستان ۲۰ هزار متر مربع در شهرملاثانی مشخص شده است.
فرماندار شهرستان ویس به سوانح رانندگی در منطقه ویس اشاره کرد و خواستار احداث زیرگذر در منطقه ویس شد.
فرماندار شهرستان باوی همچنین خواستار احداث پل شناور حدفاصل ملاثانی با دهستان عنافچه برای سهولت تردد اهالی شهرستان باوی شد. سیدی ادامه داد: وضعیت زمین های ورزشی ویس و شیبان نیز به بازسازی و نوسازی دارد.
فرماندار شهرستان باوی همچنین به لزوم تامین برق برای چاه های آب کشاورزی منطقه شد و گفت: در صورت تامین شبکه برق محوسلات کشاورزی دوبرابر خواهد شد.
کم توجهی برخی از مسئولان به مردم خوزستان غیرقابل بخشش است
سیدشکر خدا موسوی نماینده مردم اهواز، کارون، حمیدیه و باوی در مجلس شورای اسلامی  در نشست بررسی مشکلات بخش ویس از توابع شهرستان باوی گفت: قطار پیشرفت و توسعه در ایران با وجود تحریم های سنگین و ظالمانه به همت جوانان این مرز و بوم هیچ گاه متوقف نشده است.
سیدشکر خدا موسوی در نشست بررسی مشکلات بخش ویس از توابع شهرستان باوی نیز گفت: برای رسیدن به قله رفیع توسعه وتعالی، هزار راه نرفته داریم که اگر آستین ها را بالا بزنیم و استعدادها و امکانات بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم می توانیم به موفقیت ها و پیشرفت های بیشتری نایل آییم.
وی در عین حال به برخی سهل انگاری ها و بی توجهی های مسوولان استانی برای رفع موانع و مشکلات خوزستان در گذشته اشاره کرد و گفت: باید این عقب ماندگی ها را برطرف کرد و برای مردم نجیب و مومن و فداکار خدمت کرد.
موسوی تاکیدکرد: مسوولان در نظام جمهوری اسلامی ایران شانی جز خدمت گزاری ندارند و در دولت تدبیر و امید باید مسوولان تلاش خود را برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم مضاعف کنند.
وی افزود: با وجود اینکه دولت با مشکلات اعتباری و مالی رو به رو است ولی امیدواریم در سال ۱۳۹۳ و بودجه ای که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده گشایش خوبی در پروژه های و طرح های عمرانی استان ایجاد شود.
نماینده مردم اهواز، کارون، حمیدیه و باوی در مجلس شورای اسلامی در ادامه به تحریم های ۳۴سال گذشته پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان هم اکنون نیز دست از دشمنی و عناد بر نداشته اند و شمشیر را از رو بسته اند ولی دشمنی با ملت ایران هیچ سودی برای آنان نخواهد داشت.
موسوی به توجه ویژه دکتر روحانی به خوزستان اشاره کرد و گفت: نخستین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت به خوزستان نشانه توجه و نگاه ویژه دکتر روحانی به استان است.
وی با بیان این که در نامه ای به رییس جمهوری همه مشکلات استان به ایشان منعکس شده و در جریان مسایل اصلی و اساسی استان هستند افزود: پیش از سفر رییس جمهوری، مجمع نمایندگان استان با دکتر روحانی جلسه داشتند و ایشان قول دادند درطول مدت دو سال آینده مشکلات اساسی استان از جمله فاضلاب و آب خوزستان را حل کنند.
موسوی به مشکلات بخش ویس نیز پرداخت و گفت: پیگیر صدور مجوز احداث بیمارستان ۱۰۰تختخوابی برای شهرستان ملاثانی هستیم که امیدواریم هرچه زودتر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه اقدام کند.
وی به آلودگی های زیست محیطی نیروگاه دوهزار مگاواتی رامین و پرداخت نکردن عوارض آلایندگی این واحد صنعتی اشاره کرد و گفت: این موضوع به منظور احقاق حقوق شهروندان در دست پیگیری است .
نماینده مردم اهواز، کارون، حمیدیه و باوی در مجلس شورای اسلامی فاضلاب را از دیگر مشکلات منطقه ویس برشمرد و از نماینده شرکت آب و فاضلاب اهواز که در این نشست حضور داشت خواست در این زمینه با هماهنگی و همکاری شهرداری اقدامات موثری انجام دهند.
 ۵۵۰ میلیارد تومان به پرسنل ، بازار و شرکت های دارویی بدهکاریم
دکتر اسماعیل ایدنی رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در نشست بررسی مشکلات بخش ویس از توابع شهرستان باوی گفت: در بازدید وزیر بهداشت و درمان از خوزستان در جریان سفر ریاست جمهوری به این استان سعی کردیم مشکلات بیمارستان ها و مراکز درمانی را به شکل واقعی به سمع و نظر وزیر و معاونین ایشان برسانیم.
دکتر ایدنی بیان داشت: در این سفر مشکلات و چالش های حوزه درمان و سلامت را به طور واقعی شناسایی کردیم تا بتوانیم مشکلات را مرتفع کنیم. رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: وضعیت بهداشت و درمان استان بسیار اسفبار است و منابع اعتباری ما برای ساماندهی بسیار  محدود است.
ایدنی از اختصاص ۶۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام طرح های نیمه تمام حوزه بهداشت و سلامت استان خبر داد و گفت: ۵۵۰ میلیارد تومان به پرسنل ، بازار و شرکت های دارویی بدهکار است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: منابع مالی محدود است و تنها راه این است منابع محدود را اولویت بندی کنیم. وی به احداث شبکه های بهداشت در اقصی نقاط استان و روستاها اشاره کرد و گفت: باید به جای تمرکز روی احداث بیمارستان های غیرکارشناسی شده در استان اولویت را بر توسعه و تجهیز خانه ها و شبکه های بهداشت استان بگذاریم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز یادآور شد: میزان عمر از دست رفته در بیماری های غیر واگیر دار رشد فزاینده ای داشته است. ایدنی ادامه داد: علت های  مرگ و میر در استان به ترتیب  بیماری قلبی ، سرطان و سوانح رانندگی هستند. علت ۷۵ درصد از مرگ و میرها خارج از حوزه سلامت است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور ادامه داد: با اعتبارات اختصاص داده شده این امید وجود دارد سیستم بهداشتی استان ساماندهی می شود. وی از توسعه مراکز اوژانسی در سطح استان خبر داد و گفت: اولویت در حوزه بهداشت اتمام طرح هایی است که بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند. اما از برون سپاری و بخش خصوصی مراکز درمانی استقبال می کنیم.
https://hoorkhabar.ir/1009کپی شد!
146