ورود سازمان بازرسی به پرونده تخلفات نفتی/ ۳ مناقصه نفتی باطل شد

پس از ابطال مناقصه ۱۳۰۰ میلیارد تومانی یک شرکت بزرگ نفتی در استان خوزستان، سازمان بازرسی کل کشور از ابطال سه مناقصه دیگر نفتی به دلیل وجود برخی از تخلفات خبر داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، با گذشت یک ماه از لغو مناقصه نفتی ۳۳۰ میلیون یورویی یک شرکت بزرگ نفتی در استان خوزستان، سازمان بازرسی کل کشور سه مناقصه نفتی دیگر را به دلیل وجود برخی از تخلفات باطل کرد.

سازمان بازرسی کل کشور با انتشار گزارش کوتاهی اعلام کرد: موضوع این سه مناقصه‌ “بازسازی و مقاوم سازی جایگاه میرجاوه،‌ توسعه استراحتگاه رانندگان در انبار نفت زاهدان و تعمیر و بازسازی جایگاه شرکتی شماره ۳ منطقه زاهدان” بود که پس از بررسی اسناد و مدارک، مشخص شد قیمت برآورد در اسناد و آگهی اعلام نشده است.

همچنین، در تهیه برآورد اولیه، از فهرست بهاء پایه ابنیه سال ۹۲ استفاده شد و علاوه بر ضرایب فهرست بهاء ضرایب دیگری تحت عنوان بیمه تامین اجتماعی و بهنگام سازی اضافه شده بود. موارد تخلف به دستگاه مناقصه گزار تذکر داده شد و نهایتاً مناقصات ابطال شد.

دی ماه سالجاری هم سازمان بازرسی کل کشور قرارداد خدمات چاه‌پیمایی و نمودارگیری در میادین نفتی را به دلیل عدم رعایت قانون برگزاری مناقصات و آیین‌نامه نظام مستند سازی مناقصات لغو کرده بود.

غلامحسین کرمی مدیرکل بازرسی استان خوزستان میزان این قرارداد ۳۳۰ میلیون یورو معادل یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده و یادآور شده بود: به علت عدم رعایت مواد ۲، ۴ و ۱۹ قانون برگزاری مناقصات و همچنین عدم رعایت ماده ۱۱ آیین‌نامه نظام مستندسازی مناقصات لغو شد.

منبع : مهر

 

 

https://hoorkhabar.ir/94کپی شد!
188
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.