روند کند ساخت مجموعه ی ورزشی بانوان معلول اهواز

مجموعه ورزشی بانوان معلول اهواز پس از پنج سال از تصویب پروژه آن، روند کندی را سپری می‌کند.

حمید شکیبامهر، معاون عمرانی اداره‌کل ورزش و جوانان استان درخصوص روند اجرای این پروژه گفت: مجموعه ورزشی بانوان معلول در کوی طلاب اهواز واقع شده است. این پروژه در سال ۸۷ و در دور اول سفر ریاست‌جمهوری دولت دهم تحت عنوان مجموعه ورزشی بانوان معلول کلید خورد اما تا سال ۸۸ تامین اعتبار نشد و عملا کاری صورت نگرفت.

 

وی ادامه داد: در سال‌های ۸۹ و ۹۰ کار ساخت این پروژه پیگیری شد اما در ادامه و در سال ۹۱ به دلیل نبود اعتبار، کار آن متوقف شد. مجددا در سال ۹۲ این پروژه یک میلیارد تومان تامین اعتبار شد و در حال حاضر بخشی از این پروژه در حال اجرا است.

 

شکیبامهر گفت: تلاش‌های زیادی کردیم که این پروژه را در قالب پروژه مهر ماندگار قرار دهیم ولی مشکلات اعتباری به ما اجازه این کار را نداد. ما این پروژه را فازبندی کرده‌ایم و تمام تمرکزمان را روی سالن چند منظوره گذاشته‌ایم که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی آن ۹۵ درصد است.

 

وی با بیان این‌که اعتبار مورد نیاز برای این مجموعه چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است، خاطرنشان‌کرد: کل کارکردی که این پروژه تاکنون داشته است، سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده است و هنوز هم به اعتبار نیاز است ولی ما این مجموعه را فازبندی کرده‌ایم تا حداقل بتوانیم از بعضی از فازهای آن زودتر بهره‌برداری کنیم.

 

معاون عمرانی اداره‌کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: این پروژه شامل دو استخر، یکی برای کودکان و دیگری برای بزرگسالان معلول است. از دیگر امکانات این مجموعه می‌توان به خوابگاه، سالن چند منظوره، سالن تمرینی و ساختمان اداری اشاره کرد. به جز سالن چندمنظوره، سایر اماکن این مجموعه ورزشی به طور میانگین حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

 

وی عنوان کرد: باتوجه به این‌که این پروژه ملی است، تاحدودی روند کار کند شده است و اگر این پروژه در قالب طرح استانی بود، کمک کردن به آن آسان‌تر بود. در سفر اخیر رییس‌جمهور به اهواز دستور تامین اعتبار این پروژه داده شد. کارگران فعلا در قسمت سالن چندمنظوره در حال کار هستند اما در سایر اماکن این مجموعه فعلا کاری صورت نمی‌گیرد.

 

همچنین محمد مهدیه خلفی، رییس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان خوزستان درخصوص این مجموعه به خبرنگار ایسنا گفت: باتوجه به این‌که ورزشکاران ما دارای معلولیت هستند، وجود چنین مجموعه‌ای لازم است. ما تقریبا در تمام استان‌ها یک مجموعه برای جانبازان و معلولان داریم که خدا را شکر در خوزستان هم این مجموعه در حال ساخت است.

 

وی ادامه داد: در برخی از شهرستان‌ها بنیاد شهید سالن‌هایی را در اختیار جانبازان قرار داده است اما در اهواز باوجود این‌که مسابقات و فعالیت‌های زیادی داریم، هیات مجموعه‌ای برای فعالیت بیشتر ورزشکاران در اختیار ندارد.

 

خلفی با اشاره به این‌که درخواست ما از مسوولان این است که هزینه مورد نیاز این مجموعه را پرداخت کنند، اظهار کرد: امیدوارم این مجموعه زودتر افتتاح شود تا ورزشکاران ما بتوانند باتوجه به رشته‌ها و وضعیت جسمی‌شان، از این مجموعه استفاده لازم را ببرند.

https://hoorkhabar.ir/802کپی شد!
182
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.