چرا دولتمردان رسانه خودشان را نمی‌بینند/ شاهدی از جنس ریش و ریش‌تراش

واکنش محمدجواد ظریف به خبری در مورد جا گذاشتن ریش‌تراشش در سفر به وین، عمق اختلافات دولت با صدوسیما را نمایان کرد.
واکنش محمدجواد ظریف به خبری در مورد جا گذاشتن ریش تراشش در سفر به وین(!)، عمق اختلافات دولت راستگویان و اعتدالگرایان “تدبیر و امید” با رسانه ملی را نمایان کرد.

روز گذشته انتشار خبری درباره تغییر وضع ظاهری ظریف در آستانه دور جدید مذاکرات هسته ای، واکنش شتاب زده وزیر امور خارجه را به همراه داشت به گونه ای که او ترجیح داد در بحبوحه مذاکرات وین، مخاطبان لب تشنه(!) صفحه فیسبوک خود را که انتظار اخباری در مورد این مذاکرات را می کشیدند، میهمان توضیحاتی درباره ریش پروفسوری ثابت و ریش تراش خود کند!

نکته ای که در این میان جلب توجه می‌کند، این است که پاسخ ظریف خطاب به رسانه متعلق به صداوسیما  (باشگاه خبرنگاران) نگاشته شده و این در حالی است که وبسایت مذکور مانند ده ها رسانه دیگر، صرفا اقدام به بازنشر خبر اصلی به نقل از صراط کرده بود.

استفاده یک وزیر دولت از فرصت ایجادشده برای حمله کنایه آمیز به رسانه متعلق به صداوسیما بار دیگر عمق اختلافات جدی دولت تدبیر و امید با مسئولان صداوسیما را نمایان کرد.

اختلافات مذکور بعد از حاشیه‌های ایجادشده برای آخرین مصاحبه زنده تلویزیونی روحانی بر سر تعیین مجری ها شدت گرفت تا جایی که عزت الله ضرغامی ترحیح داد تا با ارسال نامه ای به شورای نظارت بر صداوسیما (که همان زمان نیز آن را رسانه ای کرد) پای آنها را نیز برای قضاوت، به این موضوع باز کند.

اندکی بعد حسام الدین آشنا مشاور حسن روحانی -اگر به زودی حکم مشاوره او نیز تکذیب نشود!- در نامه ای به ضرغامی از اینکه یکی از تئورسین های دولت تدبیر و امید یعنی محمود سریع القلم را مشاور رییس جمهور معرفی کرده، به شدت انتقاد کرد. این در حالی است که تا پیش از آن، همه رسانه های دولتی نیز سریع القلم را که با کراوات در اجلاس داووس حاضر شده بود با همین عنوان (مشاور رییس جمهور) خطاب کرده بودند.


اطلاق عنوان “مشاور رییس جمهور” به سریع القلم در ایرنا

حال بعد از این بهانه جویی مشاور روحانی برای انتقاد از صداوسیما، نوبت به ظریف رسید تا مطلبی در مورد ریش و ریش تراش را بهانه حمله به صداوسیما قرار دهد؛ جالب اینجاست که در همان زمانی که ظریف در وین مشغول ارسال این پست در فیسبوک خود بود، خبرگزاری دولتی ایرنا نیز همین خبر را بازتاب داده بود هرچند اندکی بعد آن را حذف کرد و وبسایت “باشگاه خبرنگاران” نیز تحت تاثیر همین حاشیه ها و فشار ایجادشده همین کار را تکرار و خبر را از خروجی خود حذف کرد!


خبر ایرنا در مورد ریش پروفسوری ظریف


خبر حذف شده ایرنا در کش گوگل

ظاهر خود دولتمردان نیز رسانه رسمی دولت را به رسمیت نمی‌شناسند چراکه در مورد هر دو موضوع حاشیه ای ذکرشده یعنی اطلاق عنوان مشاور رییس جمهور برای سریع القلم و نیز خبر مربوط به ریش و ریش تراش ظریف، ایرنا هم بازتاب دهنده اخبار بود.

https://hoorkhabar.ir/519کپی شد!
94