پایتختی‌ها راز پرسپولیسی‌ بودن فردوسی‌پور را بر ملا کردند

ابتدا این احمد مهران فر بود که آدم ها را به ۳ دسته تقسیم کرد. استقلالی پرسپولیسی و تیم ملی و جالب اینکه او ادعای فراز کمالوند درباره عادل را تکرار کرد و گفت:« تو پرسپولیسی هستی. من خودم در یک سفر از زیر زبانت کشیدم.»
سرانجام ساعت ۲۲:۵۲ آخرین دوشنبه سال فرارسید تا در هفته‌ای که کمترین اتفاق در فوتبال ایران رخ داده بود علاقه‌مندان به نود آخرین برنامه سال خود را ببینند. تجربه برنامه آخر سال دو سال پیش که با حضور ۳ کمدین معروف ایرانی‌ همراه بود موجب شد تا همه منتظر یک نود جذاب باشند.
همانطور هم که فردوسی‌پور از هفته قبل خبر داده بود نود این هفته قرار بود با سورپرایز‌هایی همراه باشد که طبق پیش‌بینی‌ها بخش مهمی از این سورپرایزها به حضور سینمایی‌ها در برنامه نود اختصاص داشت و در پایان اگرچه برنامه آنگونه که فردوسی‌پور می‌خواست نشد او برای «آب شدن یخ» مهمان‌هایش متوصل به رامبد جوان هم شد اما حاشیه‌های جذابی هم ایجاد شد که دیدن و خواندن آن خالی از لطف نیست.
سوال پیامکی این هفته نود با توجه به پایان سال به عملکرد این برنامه اختصاص داشت و فردوسی‌پور از مردم خواسته بود با انتخاب گزینه‌های «بلی»، «خیر» رضایت خود را نسبت به عملکرد برنامه نود در سال ۱۳۹۲ اعلام کنند.
پخش چهار دیدار نمایندگان ایران در جام باشگاه‌های آسیا که هفته گذشته برگزار شد تنها بخش فوتبالی نود شب گذشته بود. خلاصه بازی‌های استقلال و الریان، فولاد و الفتح، تراکتورسازی و لخویا و سرانجام سپاهان و الاهلال در این بخش پخش شد و با پخش بخش اول گزارش «فوتبال ایرانی» فردوسی‌پور به سراغ مهمان خود رفت.
بخش نخست «فوتبال ایرانی» به حواشی گفت‌وگوی بهمن‌ماه نود با سید حسن خمینی و خولیو ولاسکو اختصاص داشت و بعد از آن فردوسی‌پور در استودیو با کیانوش عیاری کارگردان برجسته سینما وتلوزیون منتظر مردم بود.
گفت‌وگوی فردوسی‌پور و عیاری البته چندان جذاب دنبال نشد و قطع پیاپی حرف‌های عیاری و سوال‌های بعضا نامناسبی که از او پرسیده شد در کنار شخصیت جدی کارگردان اهوازی که سابقه دروازه‌بانی در تیم خلیج فارس لیگ اهواز را در جوانی داشت موجب شد تا گفت‌وگوی این دو با ریتم مناسبی دنبال نشود.
 عیاری گفت که در جوانی در لیگ اهواز و در تیم خلیج فارس بازی می‌کرده و در یک فصل با دریافت ۱۹ گل در هشت یا نه بازی ضعیف‌ترین عملکرد را در میان دروازه‌بان‌های اهوازی داشته. او از تاثیر صعود ایران به جام‌جهانی فرانسه در فیلم بودن یا نبودن گفت و با اعتماد به نفس گفت که ایران در برزیل با کسب هفت امتیاز پس از تساوی با آرژانتین و پیروزی برابر نیجریه و بووسنی به عنوان سرگروه به مرحله بعدی صعود خواهد کرد.
بخش پایانی صحبت‌های عیاری و فردوسی‌پور حول محور کمپین هنرمندان در حمایت از مرزبان‌های ربوده شده گذشت و رضا کیانیان هم پشت خط برنامه آمد و از کمبود هفتصدهزار امضا برای این کمپین سخن گفت و از بینندگان برنامه خواست تا پایان برنامه به این کمپین بپیوندند. جالب اینجاست که در پایان برنامه بیش از نهصدهزار نفر به این کمپین پیوستند تا بار دیگر کیانیان روی خط برنامه بیاید و از مردم تشکر کند.
با پخش قسمت دوم «فوتبال ایرانی» که به حواشی گفت‌وگوی فردوسی‌پور و پروین که چند ماه پیش برگزار شد اختصاص داشت فردوسی‌پور با پخش قسمتی از سری جدید سریال پایتخت از مهمان‌های ویژه خود رونمایی کرد. محسن تنابنده و احمد مهرانفر که به چهره‌های خسته مهمان برنامه نود شده بودند.
بخش نخست گفت‌وگوی این دو و فردوسی‌پور چنان غیر جذاب پیگیری شد که فردوسی‌پور برای «آب شدن یخ» آن‌ها رامبد جوان را که در همان لحظه سر صحنه فیلم‌برداری بود را پای گفت‌وگوی تلفنی برنامه کشاند تا اندکی بر حرارت این بخش بیفزاید.
مهمان‌های برنامه هم برای اینکه نشان دهند یخشان باز شده شروع کردند به شوخی با فردوسی‌پور که در این میان دیالوگ‌های جالبی رد و بدل شد. از گیر دادن به استودیوی برنامه تا درآمد فردوسی‌پور از صدا و سیما و وقتی که عادل از پاسخ دادن به آن طفره رفت تنابنده از او پرسید «چطور هرکسی اینجا میاد ازش این سوال را می‌پرسید ؟»
اما علی‌رغم شوخی‌های تنابنده، مهرانفر در اکثر مواقع خیلی جدی به سوالات پاسخ می‌داد. او در بخشی از برنامه خطاب به فردوسی‌پور گفت: «تو پرسپولیسی هستی. من خودم در یک سفر از زیر زبانت کشیدم». حتی تذکر فردوسی‌پور در بخش بعدی گفت‌وگو به مهرانفر برای اعتراف به اینکه این حرف‌ها را برای شوخی به زبان‌ آورده و صحت ندارد هم افاقه نکرد و همه سرخ شدن چهره عادل را هنگام گفتن این عبارت مصداقی بر راست بودن ادعای مهرانفر که سابقا از سوی فراز کمالوند هم بیان شده بود دانستند.
تنابنده هم با اشاره به سابقه چند مسابقه فوتبالی که با فردوسی‌پور بازی کرده بود اعلام کرد: « مردم عزیز اگرچه اینجا خیلی خودش را عادل نشان می دهد در فوتبال خیلی خشن است و خیلی هم جر می زند.»
تنابنده که اعتراف کرده بود یک استقلالی دو آتشه است و از یک خانواده کاملا استقلالی است در بخشی از گفت‌وگو خاطره فوتبالی جالبی را بیان کرد: «بازی ایران و قطر بود و مادرم میهمان دعوت کرده بود و در اواسط بازی من از کوره در رفتم و شروع به فحش دادن به قطری ها کردم و در همان لحظه بود که میهمانان ما از جایشان بلند شده و منزل ما را ترک کردند.»
در خلال گفت وگو با این دو بازیگر سریال پایتخت فردوسی‌پور با امیرحسین حاجی‌زاده، نابغه نونهال اردبیلی که پخش فیلم‌هایش از نود موجب شد تا در زمان رویانیان پرسپولیس ادعا کند که یک قرارداد ۱۰ ساله با او امضا کرده به گفت‌وگو نشست.
کوچک‌ترین مهمان برنامه نود در خصوص قرارداد پرسپولیس گفت: هیچ اقدامی برای وی از سوی این باشگاه نشده و پولی نیز دریافت نکرده است.
حاجی زاده عنوان کرد که طرفدار رئال ماردید است و از باشگاه های داخلی نیز پرسپولیس را برمی گزیند. این بازیکن نه ساله اردبیلی در بخش‌های مختلفی از گفت وگوی خود از علاقه شدیدش به علی دایی سخن گفت.
در خلال همه این گفت‌وگوها آیتم‌های جالبی مثل سوتی‌های سال فردوسی‌پور، طنز نود، مراحل ساخت دکور و گزیده‌ای از ایران نود پخش شد.
پس از پخش گزارشی از چالش‌های فوتبال اران در سال ۹۲ و گزیده ای از برنامه‌های سال ۹۲  و همین طور گزارش لیگ یک محمد رویانیان مهمان تلفنی برنامه نود شد. وی در مورد قرارداد امیرحسین حاجی زاده گفت: برای بستن قرارداد دو بار به اردبیل رفتیم، قرارداد ۱۰ ساله را بدین نحو بستیم که ۳ سال آن را طبق قانون سازمان لیگ و ۷ سال دیگر را بصورت محضری و با رضایت خانواده اش، تا بتواند با حمایت پرسپولیس به فوتبال خود ادامه دهد.
برای فرستادن این نوجوان به اروپا اقداماتی انجام دادیم و این اقدامات به جاهایی هم رسیده است. البته من نسبت به این نوجوان کم کاری کردیم و با خانواده این کودک تماس گرفتیم و قرار شد جلسه ای با ما داشته باشند و در مورد امیرحسین حاجی زاده صحبت هایی داشته باشیم.
وی ادامه داد: اینکه قرارداد وی ۱۰ ساله اعلام شد باور کنید قصد رسانه ای کردن این موضوع را نداشتیم. وی در مورد برنامه نود گفت: برنامه نود خیلی خوب است و صداقت و صراحت شما (فردوسی پور) باعث موفقیت این برنامه شده است.
گزارش کوتاهی از قهرمانی تیم فوتسال دبیری تبریز در لیگ فوتسال پخش شد.
آخرین برنامه نود سال ۹۲ ساعت ۲:۳۷ بامداد سه شنبه ۲۷ اسفند به پایان رسید و برنامه بعدی روز پنج‌شنبه ۱۴ فروردین ماه روی آنتن خواهد رفت.
https://hoorkhabar.ir/2372کپی شد!
181
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.