رئیس‌جمهور خبر برخورد با مدیران ناکارآمد در توزیع سبد کالا را اعلام ‌کند

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: از رئیس‌جمهور انتظار داشتیم در سخنرانی دیروز خود به صراحت اعلام کند عوامل بی‌تدبیری در توزیع سبد کالا شناسایی شده و با آن‌ها برخورد خواهد شد اما متأسفانه چیزی در این مورد نشنیدیم.

محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه اطلاعی از بحث تغییر و تحول در رأس وزارت صنایع و معادن ندارد،‌ گفت: با این حال،‌ می‌توان احتمال داد که اگر بحثی در این مورد مطرح شده باشد،‌ در نتیجه انتقادات گسترده از نحوه تخصیص و توزیع سبد کالا باشد.

وی ادامه داد:‌ شیوه توزیع سبد کالا یک آبروریزی گسترده برای ایران در سطح جهانی بود؛ به علاوه که مردم را در درون کشور نگران کرد و نسبت به کارآمدی دولت، ناامید ساخت؛ صف‌های ایجاد شده، همه حکایت از بی‌تدبیری دولت داشت و نشان می‌داد که دولت، کار را رها کرده بود و صرفاً به توزیع پرداخته است.

سلیمانی نارضایتی مردم از محتوای سبد کالا را یادآور شد و گفت: سبد کالا بدون بسته‌بندی مناسب تحویل مردم شد، به‌طوری که با یک حرکت کوچک، روی زمین می‌ریخت و یا اینکه بعضی افراد، اقلام را ناقص دریافت کرده و به ایشان گفته شد که مثلاً دو قلم دیگر را روزهای بعد بیایند و بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: در بعضی شهرها هیچ گونه توزیعی صورت نگرفت و مردم، هرچند، خویشتن داری از خود، نشان دادند، اما به‌شدت از این بابت ناراضی هستند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: معمولاً اقشار ضعیف، عائله‌مندتر هستند، اما سبد کالا فقط به سرپرست خانواده‌ها داده شده است، که خودش نوعی تبعیض است، به علاوه آنهایی که توانمندترند، کالای بیشتر و آنها که ضعیف‌ترند کمتر دریافت کرده‌اند.

وی با تأکید مجدد بر ضربه به حیثیت کشور در این ماجرا تصریح کرد: دولت باید تغییراتی اساسی در مدیریت وزارت صنایع ایجاد کند و عوامل این آبروریزی را عزل کند.

سلیمانی به حضور میلیونی مردم در راهپمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت:‌ مردم، دیروز با همه نارضایتی که از شیوه توزیع سبد کالا داشتند، پاسخ دشمن را دادند، زیرا عاشق انقلاب و رهبری هستند، اما این نباید باعث نادیده گرفتن اعتراض مردم و فراموش شدن انتقادها به وزارت صنایع شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از رئیس جمهور انتظار داشتیم که در سخنرانی دیروز خود به صراحت اعلام کند که عوامل این اشتباه را شناسایی کرده، با آن‌ها برخورد خواهد کرد و به علت ناتوانی و سوءمدیریت به زودی برکنار می‌شوند، اما متأسفانه چیزی در این مورد نشنیدیم.

منبع : فارس

https://hoorkhabar.ir/21کپی شد!
190