آیت‌الله حیدری: نیات واقفان در موضوعات متعدد اولویت‌بندی شوند‌

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان با بیان این‌که باید وقف‌ها اولویت‌بندی شوند‌، گفت: در زمینه مراکز درمانی فعالیت‌های قرآنی و اجتماعی وقف‌ها به این سمت هدایت شود.

آیت‌الله محسن حیدری در همایش دست‌های مهربانی که امروز یکشنبه، ۱۸ اسفند در تالار فردوسی اهواز برگزار شد، با تاکید بر این‌که وقف جایگاه بلندی در اسلام دارد،‌ گفت: این مساله را می‌توان به‌صورت جدی در سیره عملی ائمه اطهار(ع) نظاره‌گر بود.

وی با بیان این‌که در حدیثی از معصوم ذکر شده است که وقف صدقه جاریه به حساب می‌آید، گفت: صدقه‌ای که در همه ادوار زندگی انسان، حتی پس از مرگ وی به‌شمار می‌آید، وقف است که به‌عنوان صدقه ماندگار به‌شمار می‌آید.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان با معنی کردن وقف به‌عنوان باقی ماندن عین موقوفه در حالی که ثمرات آن بخشیده می‌شود،‌ گفت: به‌طور مثال موقوفه نظام مافی در رامشیر بیش از صد سال است که وقف شده است اما هنوز از ثمرات آن برای کمک به ایتام مصرف می‌شود.

آیت‌الله حیدری ادامه داد: بسیاری از موقوفات به برکت انقلاب اسلامی و با همکاری اوقاف احیا شدند. در این میان احیای موقوفات مهم‌ترین رسالت اداره اوقاف به‌شمار می‌آید.

وی با بیان این‌که باید وقف‌ها اولویت‌بندی شوند‌، گفت: امروز باید وقف‌ها به سمت مراکز درمانی، فعالیت‌های قرآنی و اجتماعی هدایت شود.

امام جمعه موقت اهواز با بیان این‌که فرهنگ وقف باید عمومی‌سازی شود، گفت: این وقف‌ها باید برای مناطق محروم و حاشیه‌نشین در اولویت اول صرف شود.

https://hoorkhabar.ir/1772کپی شد!
190