کاشت ۱۰ فرش گل در مناطق اهواز

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز از کاشت ۱۰ فرش گل کوچک در مناطق مختلف شهر اهواز برای عید نوروز خبر داد.

بابک محمدی با اشاره به  اقدامات کوتاه مدت در حوزه گل کاری، توسعه فضای سبز و احداث پارک در مناطق مختلف شهرداری اهواز برای نوروز ۹۳، اظهار کرد: یکی از این اقدامات ایجاد فرش‌های گل و گل کاری آیلندهاست که توسط شهرداری در حال انجام است.

 

وی ادامه داد: همچنین برای گل‌کاری میادین و معابر برنامه‌ریزی شده و از انواع گل های فصلی در این طرح استفاده شده است. از دیگر اقدامات، رفع نیازمندی پارک‌ها در بحث سرویس‌های بهداشتی، تامین روشنایی و رنگ‌آمیزی آب‌نماها است.

 

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز به شرایط خیابان نادری و ضرورت زیباسازی در این خیابان اشاره کرد و گفت: در جهت زیباسازی خیابان نادری (سلمان فارسی)، نصب گلدان‌های سنگی در سر خیابان‌های منتهی به خیابان اصلی در دستور کار قرار دارد. همچنین در وسط خیابان نمادی در قالب طرح فانوس نصب خواهد شد.

 

محمدی در ادامه به گل‌کاری حجمی در سطح شهر و میادین مختلف اشاره کرد و افزود: در برخی میادین و معابر با نصب اشکال حجمی، اقدام به گل‌کاری شده است. همچنین با توجه به اهمیت و ضرورت توسعه فضای سبز در شهر اهواز، ایجاد حداقل سه پارک در هر منطقه از شهرداری باید پیش‌بینی شود و که باید بر اساس نیاز منطقه و اهالی آن مورد بررسی قرار بگیرد. البته در بحث توسعه فضای سبز، تکمیل کمربند سبز اهواز در اولویت‌های نخست قرار دارد.

 

وی در خصوص کمربند سبز اهواز گفت: تاکنون حدود ۷۰۰ هکتار از کمربند سبز اهواز توسط شهرداری اهواز ایجاد شده است و برای سال ۹۳ ایجاد و حدود ۳ هزار هکتار از آن پیش‌بینی شده است اما برای تسهیل کار باید بحث تملک اراضی در مسیر کمربند سبز به خوبی انجام شود تا کار طبق برنامه‌ریزی پیش رود.

 

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و توسعه فضای سبز شهرداری اهواز اظهار کرد: در جهت توسعه فضای سبز، کاشت یک‌هزار اصله نهال در هر منطقه انجام می‌شود، همچنین برای بهسازی و نوسازی پارک شهروند که حدود ۳۰۰ هکتار وسعت دارد، هماهنگی لازم با بخش خصوصی در حال انجام است.

https://hoorkhabar.ir/1766کپی شد!
129