ظریف: مانعی بر سر گسترش روابط تهران – جاکارتا وجود ندارد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ملاقات با سوسیلیو بامبانگ یودهویونو، رئیس جمهور اندونزی، ضمن ابلاغ پیام دوستی دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان به رئیس جمهور اندونزی، پاسخ کتبی‌ روحانی به دعوت رسمی‌ همتای اندونزیایی برای سفر به اندونزی را به وی تسلیم کرد.

 ظریف در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت روابط دو کشور افزود: هیچ مانعی بر سر گسترش همه جانبه روابط تهران – جاکارتا وجود ندارد.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: تهران معتقد است بر پایه اشتراکات بسیار زیاد موجود، ما می‌توانیم در سطوح مختلف منطقه‌ای و بین المللی فعالیت داشته باشیم و از ظرفیت دو کشور مهم جهان اسلام برای کمک به تقویت وحدت اسلامی و حل مشکلات مسلمانان از جمله

فرقه گرایی و افراطی گرایی بهره برداری نماییم.

دکتر ظریف همکاری‌ها در حوزه‌های پتروشیمی، نفت و گاز را خوب و رو به توسعه بر شمرد و بر ضرورت تقویت سرمایه‌گذاری و همکاری‌های بانکی‌ بین دو کشور تاکید کرد.

یودهویونو، رئیس‌جمهور اندونزی نیز در این ملاقات تاکید کرد: روابط دو کشور رو به پیشرفت است و فرصت‌های زیادی داریم که باید شناخته شود.

وی با اشاره به دعوت به عمل آمده از سوی دکتر روحانی‌ برای سفر به اندونزی، این سفر را نقطه عطفی در همکاری‌های آتی دو کشور بر شمرد.

رئیس‌جمهور اندونزی نقش اندونزی و ایران برای کمک به حل و فصل بحران‌ها و مشورت و همکاری بیشتر دو کشور را مهم توصیف کرد.

https://hoorkhabar.ir/1722کپی شد!
134
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.