تعیین دستمزد ۹۳ تا ۱۰ روز آینده/ سیاست دولت کاهش هزینه‌های کارفرماست

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تعیین دستمزد سال آینده کارگران در هفته قبل از هفته پایانی اسفندماه گفت: ساختار تعیین مزد همانند سال گذشته است.

حسن هفده‌تن در حاشیه همایش سه جانبه مزد و بهره‌وری در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار فارس اظهارداشت: حداقل دستمزد سال آینده کارگردان هفته قبل از هفته پایانی اسفند تعیین می‌شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: قبل از برگزاری جلسه رسمی شورای عالی کار یک نشست سه جانبه برای رسیدن به نظر واحد تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه ساختار تعیین مزد امسال هم مانند سال گذشته است، گفت: اگر در راستای اصلاح ساختار دستمزد قدم برداریم موفق‌تر عمل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: یکی از سیاستهای دولت در بسته مزدی کاهش هزینه‌هایی است که بر دوش کارفرما است که قصد داریم بخشی از آنها را کاهش و به سمت حمایتهای اجتماعی دولت سوق بدهیم.

هفده‌تن تصریح کرد: رفتن به سمت کار شایسته از جمله برنامه‌هایی است که در سال آینده دنبال می‌کنیم.

وی گفت: موضوع ارتباط بهره‌وری نیروی کار با دستمزد می‌تواند تاثیر بسزایی در معیشت کارگران داشته باشد و قصد داریم با کاهش هزینه کارفرما سهم مزد را در قیمت تمام شده افزایش دهیم.

وی گفت: تا زمانی که زیرساختها محیا نشود نمی‌توانیم به سمت برنامه‌ای جدید برای تغییر ساختار دستمزد قدم برداریم، چون ابتدا باید فضای اقتصاد به گونه‌ای باشد که خروج از رکود تورمی  اتفاق بیفتد.

https://hoorkhabar.ir/1111کپی شد!
78
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.