برخی به دنبال پایین‌ کشیدن فتیله انقلاب هستند/ اقتصاد مقاومتی یعنی ایستادگی و پیشرفت

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه عده‌ای معتقدند باید فتیله شعارها و آرمان‌های انقلابی پایین کشیده شود، گفت: تئوری اقتصاد مقاومتی راه‌حل مشکلات اقتصادی را در داخل می‌داند نه خارج.

حسن رحیم‌پور ازغدی با حضور در دوره تمهیدی حج روحانیون اهل‌ سنت در بندرعباس ضمن اشاره به تلاش استکبار در انحراف یا به کلی نابود کردن بیداری اسلامی خطاب به روحانیون اهل‌ سنت اظهار داشت: استکبار هر کدام از کشورهایی که در آن بیداری اسلامی شکل گرفت را از راه‌های جنگ مذهبی، قبیله‌ای، حزبی و غیره از مسیر اصلی خود منحرف کرد.

وی با بیان اینکه بیداری اسلامی در مصر توسط یک کودتا منحرف شد و بیداری اسلامی در لیبی را با جنگ قبیله‌ای روبرو کردند زیرا از ایجاد جنگ مذهبی در این کشور ناتوان بودند، تصریح کرد: به گونه‌ای جنگ و خونریزی راه‌ انداخته‌اند که مردم از انقلاب متنفر شوند زیرا قبل از این امنیت و آسایش داشتند اما حالا امنیتشان سلب شده است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اسناد و مدارک در کتب تاریخی مبنی بر وحدت مستحکم شیعه و اهل‌ سنت در طول تاریخ افزود: نهادینه کردن فرهنگ وحدت در جامعه بزرگ‌ترین خدمت به اسلام است.

عضو شورای انقلاب فرهنگی با اشاره به بدعت‌های وهابیت در اسلام همچون جهاد نکاح، عملیات‌های انتحاری و غیره گفت: آنها معتقدند شیعه مشرک است بسیار خوب شیعه مشرک اما آیا در این دنیا فقط شیعیان مشرک هستند؟ چرا کمربندهای انتحاری وهابیت برای اسرائیلی‌ها منفجر نمی‌شود؟ اینجاست که به مزدور بودن وهابیت پی می‌بریم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌ فقیه در هرمزگان، رحیم‌پور ازغدی با اشاره به تعریف اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: کارشناسان به دو نوع سبک و روش اقتصادی برای حل مشکلات اقتصادی کشور تقسیم می‌شوند؛ عده‌ای معتقدند که باید فتیله شعارها و آرمان‌های انقلابی پایین کشیده شود به این معنا که دیگر از مردم ستمدیده فلسطین حمایت نکنیم و سکان امورات مملکت را از جمله انرژی هسته‌ای، سیاست‌گذاری وزارت خارجه، تصمیم‌گیری‌های بین‌المللی و غیره به دستان استکبار بگذاریم و به شکلی با این حقارت‌ها خود را به چند کشور اروپایی نزدیک کنیم تا شاید دلشان برایمان بسوزد و اگر صلاح دیدند مقداری از فشار تحریم‌ها را علیه ما کم کنند.

این عضو شورای انقلاب فرهنگی ادامه داد: اما در نقطه مقابل برخی کارشناسان نوع دیگری از راه‌ حل مشکلات اقتصادی تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی» را معرفی می‌کنند که حل مشکلات اقتصادی کشور را در داخل کشور می‌دانند نه خارج کشور و سیاست‌های اقتصادی را جوری تنظیم‌ می‌کنند که کمترین وابستگی را به خارج و بیشترین تمرکز را در نیروها و پتانسیل‌های داخل کشور دارند و در عین حال پای آرمان‌های انقلابی و مقاومت اسلامی محکم و استوار ایستاده باقی می‌مانند.

https://hoorkhabar.ir/1102کپی شد!
152