سرمایه گذاری در خوزستان نیازمند بازنگری است

هورنیوز – حمید رضا فلاح مدیر کل صمت خوزستان در نشست برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری خوزستان در محل اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اظهار داشت: توسعه سرمایه گذاری در خوزستان نیازمند برنامه ریزی جدی تر دارد تا از این طریق شاهد رشد اقتصادی استان باشیم. وضعیت فعلی سرمایه گذاری در خوزستان به این معنی است که مردم در بخش خدمات توزیعی بیش از تولیدی در حال سرمایه گذاری هستند.

 

فلاح اظهارکرد: نسبت استاندارد پروانه کسب صنفی به جمعیت باید به ازای هر ۱۵۰ نفر یک پروانه باشد که در استان این رقم به ۱۷ نفر رسیده است. رقابت های صنفی با این روش تحت شعاع قرار گرفته است و استان به سمت شغل های کاذب در حال حرکت است.

 

وی با تاکید بر اینکه باید یک تحول و روند اصلاحی در سرمایه گذاری استان ایجاد شود گفت: در ابتدا باید استان را به سرمایه گذاران معرفی کنیم. بسیاری از سرمایه گذاران بومی استان را شناسایی کردیم که برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کردند، باید اول موانع این افراد را برای سرمایه گذاری برطرف کنیم.

 

مدیر کل صمت خوزستان با تاکید بر بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص بستر سازی برای جذب سرمایه گذار ادامه داد: شاخص های سرمایه گذاری در تمامی بخش ها اقتصادی استان به توسعه و بسترسازی نیاز دارد.

 

فلاح به اهمیت برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری استان اشاره کرد و ادامه داد: همکاری و مشارکت همه دستگاه های مربوطه در برگزاری این رویداد را خواستار هستیم.

 

در ادامه این نشست مهدی عرفانی مشاور استاندار خوزستان در حوزه سرمایه گذاری و اقتصاد بیان کرد: نگاه دولت به استان تحقق توسعه یافتگی واقعی است. همایش فرصت های سرمایه گذاری خوزستان آخر اردیبهشت ماه برگزار و در نظر داریم این همایش به صورت مداوم برگزار شود.

 

وی با بیان اینکه ۱۰ سفیر از کشورهای مختلف منطقه در این همایش شرکت می کنند ادامه داد: در مرحله اول ۱۰ کشور را برای شرکت در این همایش هدفگذاری کردیم و در مرحله بعدی که آبان ماه برگزار می شود از ۱۰ کشور دیگر دعوت خواهیم کرد.

 

عرفانی با بیان اینکه سالی ۲ همایش در استان برگزار خواهیم کرد اظهار داشت: به عنوان مثال زلزله ای که در ترکیه رخ داده، زمینه ای برای افزایش صادرات تولیدات فولاد و میلگرد استان به این کشور خواهد بود.

https://hoorkhabar.ir/711823کپی شد!
73