مطالبات مردم استان منعکس شود

هورنیوز – عبداله افرازه شهاوند معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در نشست شورای روابط عمومی های استان خوزستان اظهار داشت: برنامه ریزی‌های فشرده‌ای برای سفر ۲ روز رئیس جمهور و برخی از اعضای هیات دولت در حال انجام است. در این زمینه کمیته‌های مختلفی ایجاد شده که یکی از مهمترین آنها، کمیته مصوبات است.

 

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ادامه داد: کمیته مصوبات، پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی مختلف در بخش های عمرانی، زیرساختی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و قانونی را جمع‌آوری کرده و در حال پایش‌های لازم است.

 

این مقام مسئول تصریح‌کرد: مصوبات سفر رئیس جمهور از ردیف های اعتباری مناسب برخوردار خواهد بود که در پیشرفت اجرایی پروژه‌ها و طرح‌ها تاثیر مستقیمی دارد.

 

شهاوند با تاکید بر اینکه آیت الله رئیسی در سفر به خوزستان با مردم شهرهای مختلف دیدار خواهد داشت گفت: علاوه بر این نیز، نخبگان، فعالان اقتصادی بخش خصوصی و … با رئیس جمهور نشست‌های تخصصی خواهند داشت. پس از ماه مبارک رمضان رئیس جمهور به همراه تعدادی از اعضای هیات دولت به خوزستان سفرخواهد کرد.

 

دولت مخالف ارائه دستاوردهای غیرواقعی در جامعه است

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با تاکید بر اینکه هیچ مسئولی حق ندارد که دستاوردهای دولت در استان را به صورت غیرواقعی ارائه کند گفت: همواره باید با مردم صادق باشیم و هرجا عملکردها ضعیف بوده، دلایل آن را نیز باید بیان کرد. این در حالی است که باید آگاهی‌ها نسبت به فعالیت‌های انجام شده از سوی دولت بیشتر شود و عملکردهای مطلوب را با مردم در میان گذاشت.

 

به عقیده علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان، «همان اندازه که در راست‌گویی برکت وجود دارد؛ در دروغ، خسران و زیان است»؛ بنابراین باید همواره باید خدمت صادقانه را در پیش گرفت.

 

سرویس اطلاعاتی دشمن در حال رصد وضعیت خوزستان هستند

وی در بخش دیگری از این نشست ظرفیت‌های اقتصادی خوزستان را زمینه ای برای برخی سوء استفاده‌ها توسط دشمنان ملت ایران دانست و گفت: در مجاورت خوزستان، سرویس اطلاعاتی دشمن در حال رصد شرایط و وضعیت این استان هستند. منطقه‌ای که از ظرفیت‌های ایجابی برخوردار است بنابراین طبیعی است که با تهدیدهای بیرونی روبرو باشد لذا باید نسبت به این شرایط مراقبت‌های لازم صورت گیرد تا فرصت سوء استفاده از دشمن گرفته شود.

 

شهاوند بر استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی استان برای بهبود شرایط معیشتی مردم تاکید کرد و افزود: اگر تحت مدیریت صحیح و کاربردی، ظرفیت‌های موجود خوزستان در حوزه‌های مختلف اقتصادی ساماندهی شود، قطعا سطح رضایتمندی مردم افزایش می‌یابد. انتظار می‌روند صنایع به مسئولیت‌های اجتماعی توجه بیشتری داشته باشند تا خدمات رسانی به مردم از کیفیت بهتری برخوردار شود.

 

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان پنجشنبه ۱۷ فروردین در آیین معارفه مدیرکل جدید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اعلان کرد که تناسبی بین اشتغال موجود و فعالیت صنایع بزرگ استان وجود ندارد و همین موضوع باعث شده تا استان از آمار بالای بیکاری رنج ببرد.

 

در خوزستان ۲ هزار واحد تولیدی وجود دارد و از نظر آمار بیکاری این استان همواره در رده های بالای کشور است.

https://hoorkhabar.ir/711556کپی شد!
48
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.