برخورد قاطع با بی‌حجابی و جرائم منافی عفت عمومی

هورنیوز – صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان در حاشیه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان اظهار داشت: دستورات قضایی به ضابطان در برخورد با افرادی که حجاب شرعی را رعایت نکنند صادر شده و با مسولینی که به وظیفه قانونی خود در حوزه‌های مختلف عمل نکنند، به عنوان ترک فعل برخورد خواهد شد.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه اماکنی که مقررات را رعایت نکنند، پلمپ می‌شوند، افزود: باتوجه به ورود مسافران نوروزی و راهیان نور به استان، این موضوع در ایام پایان سال، نوروز و ماه مبارک رمضان، مورد تاکید جدی این دادستانی قرار دارد.

 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان تصریح کرد: هرگونه برنامه فرهنگی در این ایام باید توسط اداره ارشاد اسلامی مورد تایید قرارگیرد و واحد اماکن در مکان‌های عمومی مکلف به برخورد جدی با متخلفان است.

 

جعفری چگنی گفت: اماکن و مغازه‌ها و وسایل نقلیه مورد استفاده در رفتارهایی که سبب نشر واشاعه بی‌حجابی شوند، پلمپ وتوقیف خواهد شد.

 

وی با تاکید بر حفظ حرمت ماه رمضان که در سال جدید که بخشی از آن مصادف با ایام نوروز است، بیان داشت: روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان جرم است و با حرمت‌شکنان این ماه طبق قانون برخورد می‌شود.

https://hoorkhabar.ir/711252کپی شد!
49