اثرات منفی فست فود بر بدن

هورنیوز – طبق تحقیقات محققان فست فود قسمت هایی از مغز را مورد حمله قرار میدهد و آسیب جدی وارد می کندکه باعث می شود شما بیشتر در معرض اضطراب قرار بگیرید.

 

بیش فعالی: رنگهای مصنوعی موجود در فست فودها از جمله بنزوات سدیم، شما را در معرض خطر بیش فعالی قرار می دهد.

 

غذا خوردن سریع: رستوران های فست فود طوری طراحی شده اند که شما را تشویق به غذاخوردن سریع تر می کنند در نتیجه کالری بیشتری از مصرف این غذاها دریافت خواهید کرد. در حقیقت مصرف غذا در رستوران های سالم، باعث کند خوری و دریافت حداقل ۲۰۰ کالری کمتر از رستوران های فست فود می شود.

 

کاهش قابلیت یادگیری: ضعف حافظه در کسانی که به مقدار زیاد فست فود مصرف می کنند، مشهود است. امروزه حدود دو سوم افراد بالغ مبتلا به اضافه وزن و چاقی هستند. بیش از یک سوم کودکان و نوجوانان بین سنین ۹ تا ۱۹ سال نیز، به عنوان چاق یا مبتلا به اضافه وزن در نظر گرفته می شوند. رشد فست فودها در کشورهای مختلف کاملا با رشد چاقی در جهان در ارتباط است.

 

شمار فست فودها از سال های گذشته تا به امروز، رشد شگفت انگیزی داشته است. با وجود تلاش هایی که برای آگاه سازی مردم و هوشمند سازی انتخاب غذاهایشان می شود اما تحقیقات نشان می دهد میزان کالری و سدیم غذاهایی که فست فودها ارائه می دهند بدون تغییر باقی مانده است. که ادامه داشتن این روند، هزینه های سنگینی را برای جوامع در پی دارد.

https://hoorkhabar.ir/710997کپی شد!
62