تجلیل از ۳۰۰ زن سرپرست خانواده خوزستانی

هورنیوز – محمدرضا علی پور معاون حمایت و سلامت کمیته امداد خوزستان از بازنشستگی ۳۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی طی ۹ ماه سال جاری خبر داد و گفت: تا کنون ۲۰۰۰ زن سرپرست خانوار کمیته امداد در استان بازنشسته شده و مستمری بگیر تامین اجتماعی شدند.

 

این مقام مسئول می گوید: در حال حاضر ۳ هزار و ۸۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در قالب طرح بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مشاغل توسط کمیته امداد بیمه‌پرداز تامین اجتماعی می‌شوند که با رسیدن به سن بازنشستگی مستمری‌بگیر تامین اجتماعی خواهند شد.

 

وی افزود: زنان تحت پوشش کمیته امداد با رسیدن به سن ۵۵ سالگی و پرداخت ۱۰ سال بیمه و همچنین مردان تحت پوشش با رسیدن به سن ۶۰ سالگی و پرداخت ۱۰ سال بیمه بازنشسته خواهند شد.

 

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد، از سال ۹۹ تا کنون ۲۰۰۰ نفر بازنشسته تامین اجتماعی شدند، البته تا پایان سال تعداد این افراد افزایش خواهد یافت، زیرا افراد تحت پوشش در شرف رسیدن به سن بازنشستگی هستند.

 

علی پور در پایان گفت: این افراد بعد از بازنشستگی تامین اجتماعی از تحت پوشش کمیته امداد خارج می‌شوند، زیرا حقوق‌بگیر تامین اجتماعی شده‌اند.

https://hoorkhabar.ir/709893کپی شد!
44