افزایش کیفیت تولید داخل و واردات مقطعی دو راهکار برای کنترل قیمت خودرو

هورنیوز – سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در رابطه با افزایش قیمت خودرو در ماه های اخیر گفت:‌ موضوع افزایش قیمت خودرو از مشکلاتی بود که هم به وزیر مربوطه و هم اینکه به کارخانجات داخلی ارجاع داده شد، البته متاسفانه از ابتدای دولت هم علیرغم وعده هایی که برای ساماندهی قیمت خودرو داده شد کاری انجام نشد و این موضوعات از دلایلی بود که منجر به سوالات متعدد از وزیر صمت شده و همچنین تا طرح استیضاح نیز پیش رفت.

 

وعده‌ها در حوزه خودرو محقق نشده است

وی با بیان اینکه بخش اعظم مشکلات در رابطه با وضعیت بازار به ویژه بازار داخلی بود، تصریح کرد: متاسفانه اقداماتی که در خصوص تولید، لغو نوبت‌دهی و قرعه کشی و همچنین بحث واردات خودرو وعده داده شده بود نیز محقق نشد و بعد از گذشت قریب به یک سال از وعده واردات خودرو، اما هنوز در پیچ و خم برخی مقررات وزارت صمت قرار دارد.

 

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قطعا تنظیم بازار خودرو و قیمت گذاری آن به سازوکارهایی نیاز دارد، عنوان کرد: بخشی از این سازوکارها به همین موضوعات بر می گردد، ولی متاسفانه آنها هم انجام نشد. مطالبه مجلس هم بدون تاثیر بوده و به ویژه در بخش قیمت گذاری خودرو که متاسفانه قیمت خودرو هم بر قیمت خیلی از اقلام در بازار اثر می گذارد و باعث می شود که گرانی های موجود و افزایش قیمت بی رویه و بی جهت را داشته باشیم.

 

افزایش قیمت خودرو ناشی از سوء مدیریت در این حوزه است

حسینی افزود: تولید خودروی ما داخلی است و نباید سرعت افزایش قیمت به این سرعتی که الان در بازار وجود دارد باشد، چراکه ناشی از سوء مدیریت در این حوزه است.

 

وی راهکار اولیه برای جلوگیری از افزایش قیمت خودرو را علاوه بر اینکه باید توجه جدی به تولید داخل داشته باشیم، افزایش کیفیت تولیدات داخلی و واردات خودرو در مقاطعی که نیاز به تنظیم بازار دارد، اعلام کرد.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: شاهد هستیم برخی مواقع در کوچکترین اجناس خوراکی افزایش قیمت صورت می گیرد که برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت آنها واردات مقطعی انجام می شود و به شکل مستقیم در قیمت گذاری تاثیر دارد.

https://hoorkhabar.ir/709568کپی شد!
42
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.