مالکان زمین های سند تک برگ فقط تسهیلات دولتی دریافت می کنند

هورنیوز – وزیر جهاد کشاورزی در سیزدهمین جلسه قرارگاه ملی صدور اسناد و حفظ کاربری اراضی کشاورزی گفت: از ابتدای سال آینده به مالکان کلیه اراضی کشاورزی که مشکلی برای دریافت سند ندارند یا با وجود داشتن سند دفترچه‌ای برای دریافت سند تک برگ اقدام نکرده‌ باشند، هیچ گونه خدمتی از جمله تسهیلات بانکی و تسهیلات اجرای سامانه‌های نوین آبیاری داده نمی‌شود.

 

سیدجواد ساداتی‌نژاد با تأکید بر اهمیت رفع تداخلات و صدور اسناد اراضی کشاورزی برای دولت افزود: در مناطقی که مشکلی بابت رفع تداخلات وجود ندارد، باید در زمان کمتری شاهد صدور اسناد کشاورزی باشیم.

 

وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم ادامه داد: مناطقی که مشکل تداخلات اراضی کشاورزی را ندارند باید تا پایان سال ۱۴۰۱ برای آنها سند صادر شود.

 

ساداتی‌نژاد برای دستیابی به این هدف بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از جمله سازمان نظام مهندسی کشاورزی و اتاق اصناف تاکید کرد و از رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استانها خواست از نیرو، امکانات، توانمندی‌های این بخش به‌خوبی استفاده کنند.

 

تداخلات اراضی کشاورزی در سه استان تا پایان سال به‌طور کامل رفع می‌شود

نیازی رئیس سازمان امور اراضی کشور نیز گفت: کلیه اراضی کشاورزی در استان‌های یزد، چهارمحال و بختیاری و قزوین، تا پایان سال جاری رفع تداخل می‌شود.

 

رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه استان یزد با ۴۲ درصد رفع تداخل در شش ماه گذشته، بالاترین سرعت در رفع تداخلات اراضی کشاورزی را در داشته است، افزود: در استان‌های زنجان با ۶۳ درصد و قزوین و ایلام با ۵۷ درصد نیز بیشترین اقدام برای رفع تداخل انجام شده است.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: استان‌های بوشهر، کرمان، خوزستان و تهران نیز کمترین آمار رفع تداخلات در اراضی کشاورزی را داشته‌اند.

 

وی با بیان اینکه رفع تداخل و صدور اسناد برای اراضی کشاورزی باید در کنار هم پیگیری و انجام شود، تأکید کرد: نباید صدورسند برای زمین‌هایی که تداخل و مشکلی ندارد، به دلیل رفع تداخل اراضی در سایر مناطق، با وقفه همراه شود.

https://hoorkhabar.ir/708724کپی شد!
32
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.