شرایط سد مسجد سلیمان به مرحله هشدار رسیده است

هورنیوز – محمد آقاجری بازرس کل ویژه خوزستان در حاشیه بازدید از سد مسجد سلیمان گفت: این سد با توجه به اهمیت و تاثیری که در تولید برق کشور و تاثیر مستقیم بر رژیم آبی خوزستان به ویژه آب شرب شهرستان مسجدسلیمان دارد، باید به صورت ویژه و در سطح ملی مورد توجه قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه شرایط فعلی سد به مرحله هشدار رسیده است، افزود: وزارت نیرو علاج بخشی این سد را باید در اولویت های اساسی خود قرار دهد چرا که عدم پایدار سازی آن خطرات جدی برای پایین دست سد، تولید برق و تنش در رژیم آبی استان خواهد داشت.

 

آقاجری همچنین تاکید کرد: مسولان استان نیز باید موضوع علاج بخشی سد مسجدسلیمان را جدی گرفته و برای تامین اعتبار مورد نیاز تلاش کنند.

 

بازرس کل ویژه خوزستان با بیان اینکه پیش از این نیز تذکراتی برای اصلاح و پایداری سد مسجد سلیمان به سازمان آب و برق استان داده شد، تصریح کرد: اقداماتی که پس از این تذکرات از سوی سازمان آب و برق و وزرات نیرو صورت گرفت به هیچ وجه کافی نبوده و وضعیت سد همچنان دارای مشکل است.

 

وی خاطر نشان کرد: این بازرسی همچنان به طور مستمر بر وضعیت علاج بخشی سد مسجد سلیمان نظارت دارد و با هر گونه ترک فعل برخورد جدی به عمل می آورد.

 

آقاجری تاکید کرد: در راستای وظیفه نظارتی خود ظرف هفته جاری اقدام به ارسال گزارش هشداری به وزارت نیرو و استانداری خوزستان خواهیم کرد.

 

براساس این گزارش، در ادامه بازرسی های به عمل آمده در خصوص وضعیت بعضی از سدهای خوزستان در یکی دو سال اخیر از جمله سد مسجدسلیمان و ارسال گزارش هایی مبنی بر وجود مشکل در عملکرد این سد بازرس کل ویژه استان ۲۰ شهریورماه امسال از این سد بازدید کرد و از نزدیک اقدامات صورت گرفته در راستای علاج بخشی این سد را مورد بررسی قرار داد.

https://hoorkhabar.ir/708358کپی شد!
70
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.