توضیح معاون سابق وزارت علوم درباره بورسیه فرزند معاون فعلی وزیر

معاون سابق سازمان امور دانشجویان درباره آمار بورسیه‌های وزارت علوم در دولت دهم و بورسیه شدن فرزند معاون فعلی وزیر علوم توضیحاتی ارایه داد.

طی نشست خبری رئیس سازمان امور دانشجویان، دوباره عبارت ۳ هزاری‌های دولت دهم بر سر زبان‌ها افتاد، مجتبی صدیقی در این نشست از بروز تخلفات گسترده در جریان بورسیه ۳ هزار دانشجو در دولت قبلی سخن گفت و مراتب گلایه وزارت علوم را ابراز داشت، این در حالی است که طی روزهای اخیر خبری مطرح شد مبنی بر اینکه آمار بورسیه‌های دولت دهم ۴ هزار نفر است و یکی از بورسیه‌ها محمد «ص» فرزند معاون وزیر علوم است.

بنابر این شنیده‌ها محمد ص فارغ التحصیل رشته MBA از پردیس دانشگاه صنعتی شریف است و دوره دکتری خود را نیز در رشته مدیریت در دانشگاه دلفت هلند گذرانده است.

حسن مسلمی نائینی معاون سابق سازمان امور دانشجویان با ارسال ایمیلی به رسانه‌ها در این رابطه گفت: دوستان از طریق ایمیل یا تلفن راجع به ایمیل « یکی از ۳ هزار دانشجوی بورسیه، فرزند معاون وزیر است» سوال می‌کنند، ابتدا لازم است به اطلاع برسانم که فرزند ایشان بورس نشدند. اما داستان به این ترتیب بود که در ملاقاتی که اردیبهشت ماه سال گذشته با ایشان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر داشتم، سوال کردند که باتوجه به اینکه فرزندشان در سال آخر دکترا، در دانشگاه صنعتی دلفت هلند مشغول به تحصیل هستند، آیا می توانند از بورس سال آخر استفاده کنند که بنده نیز پاسخ مثبت داده و از ایشان خواستم که اعلام نیاز از مؤسسه‌ای به‌همراه تاییدیه جذب ارائه دهند تا پس از تایید رایزن علمی و طی مصاحبه در صورت قبولی، نسبت به صدور حکم فرزندشان اقدام شود که پس از مدتی اعلام نیاز از دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه دادند و حکم فرزندشان آماده شد اما فکر می‌کنم بعلت نداشتن تایید جذب امضاء آن به تاخیر افتاد و انجام نشد.

وی اضافه کرد: در خصوص تعداد بورسیه در طی سال‌های ۸۸ تا ۹۲، به اطلاع می‌رساند فقط سالانه به طور متوسط بیش از۶۰۰ نفر از دانشجویان دکترا دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور پس از معرفی از طریق هیات جذب بورس می‌شدند و لذا بنده در مصاحبه خود اعلام کردم که بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر در طی این سال‌ها بورس شده‌اند.

منبع : فارس
https://hoorkhabar.ir/63014کپی شد!
87