آمادگی محیط زیست خوزستان برای افزایش شاخص‌های زیست محیطی در مسجدسلیمان

مدیرکل محیط زیست خوزستان، آمادگی این اداره کل را در راستای افزایش شاخص‌های زیست محیطی در مسجدسلیمان اعلام کرد.

احمدرضا لاهیجان‌زاده ظهر امروز در جلسه و نشست هم‌اندیشی مدیران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان که از سوی مدیر اداره پایش آن اداره کل و روسای محیط زیست شهرستان‌های اندیمشک، دزفول، شوشتر و مسجدسلیمان همراهی می‌شد، برنامه‌ریزی دقیق به ‌منظور حفاظت از محیط زیست را امری مهم دانست و آمادگی خود و کارشناسان آن حوزه را برای ارائه راهکارها و مشورت‌های لازم برای جلوگیری از هرگونه تخریب محیط زیست و تهدید گونه‌های گیاهی و جانوری اعلام کرد.

وی ادامه داد: آیین‌نامه‌ها، قوانین و مقررات متعددی در خصوص جلوگیری از آلودگی‌های نفتی وجود دارد که می‌توان با ارتباطات دوسویه و هم‌اندیشی‌های بیشتر از این قوانین برای کاهش آسیب‌های زیست محیطی بهره گرفت.

مدیرکل محیط زیست خوزستان در حوزه محیط زیست خوزستان ضمن تقدیر از اقدامات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در صیانت از محیط زیست و اجرای پروژه‌های عام‌المفنعه، خواستار مشارکت این شرکت در تعریف پروژه‌های بیشتری با محوریت محیط زیست شد.

وی ادامه داد: احداث ایستگاه‌های زیست‌بانی، گسترش فضای سبز شهری و اطراف کارخانه‌ها، خریداری تجهیزات مقابله با بحران و همکاری با شهرداری در بحث مدیریت پسماند از اقداماتی است که با مشارکت صنعت نفت می‌تواند به افزایش شاخص‌های زیست محیطی شهرستان مسجدسلیمان منجر شود.

لاهیجان‌زاده، مقوله آموزش و برگزاری کارگاه‌های آموزشی آشنایی با محیط زیست در صنایع بالادستی را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی عکس و فیلم در سطوح مختلف کارگری، کارمندی، روسا و مدیران صنعت نفت می‌توان راهکارهای مختلف حفاظت از محیط زیست را به سادگی به افراد انتقال داد.

https://hoorkhabar.ir/98788کپی شد!
85
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.