جام قهرمانی کتاب ویژه‌ کودکان و نوجوانان در بندر امام

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندر امام همزمان با برگزاری مسابقات فوتبال در برزیل، ویژه برنامه جام قهرمانی کتاب را برای کودکان و نوجوانان بندرامام برگزار می‌کند.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرامام اظهار کرد: جام قهرمانی کتاب برنامه‌ای در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی بوده که به همت مربیان کانون در این مرکز از ۲۳ خردادماه آغاز کرده است.

لیلا سپهری با بیان اینکه این ویژه برنامه دارای سه مرحله است پیرامون این مراحل توضیح داد: در نخستین مرحله‌ ویژه برنامه جام قهرمانی کتاب کودکان و نوجوانان به شش گروه تقسیم می‌شوند و با استفاده از گردونه و توپی که از آن بیرون می‌آید هر گروه عنوان یک کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

وی افزود: در ادامه پس از انتخاب سرگروه‌ها توسط بچه‌ها آن‌ها به جایگاه کلاهک‌های کاغذی می‌روند و پس از آن سرگروه‌ها، کلاهک‌های مربوط به کشوری که نامش برای آن‌ها انتخاب شده را پیدا می‌کنند.

این مسئول فرهنگی در ادامه با اشاره به اینکه در پایان مرحله اول کودکان و نوجوانان کتاب مربوط به قصه‌ها و افسانه‌های کشورهای مربوط به خودشان را پیدا می‌کنند ادامه داد: پس از یافتن همه کتاب‌ها بخش اول این ویژه برنامه با عنوان روخوانی کتاب اجرا می‌شود و مربیان در این مرحله امتیازات هر گروه را بر اساس روخوانی بهتر کتاب و زمان کمتر در یافتن کتاب به گروه‌ها اختصاص می‌دهند و چهار گروه که بالاترین امتیاز را کسب کردند به مرحله دوم وارد می‌شوند.

وی، پیرامون مرحله دوم این مسابقه نیز توضیح داد: این مرحله با عنوان «گردونه و قیف اجرا» نام گذاری شده است و در آن بچه‌ها باید کتاب خود را به شیوه‌ای جذاب و خلاقانه معرفی کنند و امتیاز بگیرند که در پایان این مرحله گروه به مرحله بعدی راه پیدا خواهد کرد.

سپهری، قصه‌گویی مربیان مرکز از کتاب‌های انتخاب شده برای اعضا را آغازگر مرحله پایانی ویژه برنامه جام قهرمانی کتاب عنوان کرد و افزود: مربیان کانون با انجام این کار تلاش می‌کنند تا شرکت کنندگان در این مرحله را به طور کامل با کتاب‌ها آشنا کنند و زمینه لازم برای بخش رقابت نهایی که همان قصه‌گویی بچه‌ها است را فراهم کنند.

وی ادامه داد: در مرحله پایانی این ویژه برنامه ابتدا اعضای گروه‌ها کتاب‌های انتخاب شده را به امانت می‌برند و پس از مطالعه با انتخاب یکی از اعضای خود به عنوان قصه‌گو ضمن قصه‌گویی کتاب‌های خود باید به پرسش‌هایی که در قالب فعالیت بحث کتاب از همین کتاب‌ها استخراج شده است پاسخ دهند و امتیاز کسب کنند.

مسئول تنها مرکز کانون در بندرامام یادآور شد: در نهایت گروهی که بیشترین امتیاز را کسب کرده است به عنوان قهرمان معرفی می‌شود و از سوی کانون مورد تشویق قرار می‌گیرد.

 ویژه برنامه جام قهرمانی کتاب که از ۲۳ خردادماه در کانون پرورش فکری بندر امام آغاز شده است تا ۳۱ تیرماه به کار خود ادامه خواهد داد.

https://hoorkhabar.ir/98669کپی شد!
90
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.