سردار کارگر تاکید کرد: ضرورت تاسیس موزه دفاع مقدس در مرکز خوزستان

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای‌ دفاع مقدس کشور با بیان اینکه خوزستان قلب ایران است، اظهار کرد: باعث تأسف است که استان خوزستان در مرکزیت خود موزه دفاع مقدس ندارد، باید برای این موضوع فکری اندیشیده شود.

سرتیپ بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای‌ دفاع مقدس کشور در مراسم تکریم و معارفه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای‌ دفاع مقدس خوزستان که امروز، ۱ تیر برگزار شد، با اشاره به نقش خوزستان در دوران هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد: استان خوزستان در این دوران بیش از ۲۰۰۰ بار مورد تهاجم قرار گرفت. این استان مقاوم، قلب ایران است.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دوران دفاع مقدس ذخیره بی‌پایانی است که می‌تواند تاریخ ملت ما را تأمین کند و همچنین حفظ این تاریخ از فراموشی و تحریف است، گفت: باید از این آثار مواظبت کنیم. تذکر مجدد مقام معظم رهبری در خصوص حفظ آثار دفاع مقدس از فراموشی و تحریف پس از ۲۴ سال نشان‌دهنده آن است که از نگاه ایشان ما باید بیشتر کار کنیم.

کارگر درخشان‌ترین برهه تاریخ ملت ایران در ۵۰ سال گذشته را دفاع مقدس دانست و گفت: دفاع مقدس تنها متعلق به یک دوره هشت ساله نیست و این مسیر ادامه دارد. ما هر چه پیشرفت در کشور داشته باشیم مرهون دفاع مقدس است و هر کجا که این فرهنگ جاری بود ما موفق عمل کردیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای‌ دفاع مقدس کشور در ادامه با اشاره به پیام سال؛ «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، دفاع مقدس را نمونه‌ بارز عزم ملی و مدیریت جهادی دانست و با اشاره به وضعیت کشورهای منطقه، استفاده از تجربیات دفاع مقدس را رمز تحولات آنها در مقابله با دشمنان دانست و افزود: همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند ما باید قدر داشته‌های خود را بدانیم. بنیاد حفظ آثار در سراسر کشور به دنبال حفظ چنین آثاری است و الحمدالله دولت حاضر با اهداف آن همراه است.

وی ادامه داد: ۱۱ یادمان دفاع مقدس در استان خوزستان وجود دارد و یکی از بزرگترین‌ همایش‌های فرهنگی دنیا تحت عنوان کاروان‌های راهیان نور در کشور ما اتفاق می‌افتد. بیش از ۴ میلیون نفر به این یادمان‌ها مراجعه می‌کنند. از این تعداد ۷۸ درصد بین سنین ۱۵ تا ۳۰ قرار دارند. بیش از ۵۰ درصد بار اولی هستند و ۴۶ درصد آنها با ماشین شخصی به این مناطق می‌آیند. با وجود این باعث تأسف است که استان خوزستان در مرکزیت خود موزه دفاع مقدس ندارد. باید فکری برای این موضوع اندیشیده شود، مسئولیت این موضوع با استاندار خوزستان است.

کارگر با بیان اینکه دفاع مقدس متعلق به همه است، ادامه داد: انتظار ما این است که خوزستان به عنوان قلب دفاع مقدس از موزه دفاع مقدس برخوردار باشد. چنین موزه‌هایی در مازندران، همدان، کرمان، کردستان و کرمانشاه تأسیس شده است. چرا مرکز خوزستان نباید موزه دفاع مقدس نداشته باشد؟

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای‌ دفاع مقدس کشور تأکید کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و این موضوع را به نتیجه برسانیم چرا که این انتظار خود مردم استان است.

وی با تشکر از خدمات عبدالمجید عقیلی که نزدیک به دو سال و نه ماه مدیریت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان را بر عهده داشت، سردار محمد‌علی‌پور را به عنوان مدیر جدید بنیاد معرفی کرد.

https://hoorkhabar.ir/93725کپی شد!
73
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.