ساماندهی معابر و ورودی های شهر اهواز از تصرفات غیر قانونی

هورنیوز – رضا امینی شهردار اهواز در این خصوص گفت: در برخی از معابر و راسته های شهری به شکل غیر رسمی بازارچه و سد معبر صورت گرفته که برای تردد مردم مشکلاتی را ایجاد کرده است. با توجه به اینکه این بازارچه ها با معیشت مردم ارتباط دارد باید ملزومات آن را فراهم و پیش بینی کنیم و بهترین تدابیر را بیاندیشیم.

 

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این جلسه ابتدا تاکید بر همت همگانی در خانواده شهرداری بود که تلاش کنیم ملزومات ساماندهی این بازارچه ها و سد معبر های غیر رسمی را فراهم کنیم.

 

شهردار اهواز اظهار داشت :باید مکان هایی را جهت هدایت این افراد و استقرار آنان با سازه های سبک آماده نماییم و بعد مکان هایی را که به شکل غیر قانونی در اختیار گرفته اند را رفع تصرف نماییم.

 

او گفت: با شهرداران و مسئولین اجرائیات مناطق هشتگانه صحبت های کارشناسی صورت گرفت و تبادل نظر انجام پذیرفت که امیدواریم با اولویت بندی که به صورت کارشناسی در حال انجام است بتوانیم به ترتیب این اشکالات را در محیط شهر اهواز برطرف یا به حداقل ممکن برسانیم.

 

امینی اظهار کرد: خواسته دیگر بخش های حاکمیت از جمله دادستان محترم به عنوان مدعی‌العموم، دستگاه نظارتی و ادارات مرتبط با موضوعات نظم شهری به اجرای طرح ساماندهی است و به مناطق شش و منطقه یک تاکید شد که این مکان ها را شناسایی و با ارائه زمانبندی و اولویت بندی، رفع تصرف نماییم.

 

شهردار اهواز گفت: قطعاً شخص بنده به صورت مداوم در مناطق هشتگانه حضور پیدا خواهم کرد و بازدیدهای میدانی مستمری را خواهم داشت تا تخلفات در این زمینه به حداقل برسد.

 

وی افزود: به کسبه قانونی محلات نیز جهت رفع سد معبر و حذف مصالح و سرمایه اطراف واحدهای صنفی شان هم قطعاً تذکر می دهیم تا اسباب و ملزومات خود را در درون محل کسب خود قرار ندهند و این هشدارها و تذکرات قانونی در صورت عدم رعایت منجر به اقدام قضایی علیه آنها خواهد شد.

 

شهردار اهواز ادامه داد: موضوع بعدی ساماندهی ورودی های اهواز است که بدلیل همین تصرفات و استقرارهای غیر قانونی منظره ای نامقبول ایجاد کرده اند که ان شالله ما بعد از جابجایی و یا ساماندهی آنها هم در بخش آسفالت و فضای سبز و با دیوار نگاره های فاخر ترمیم و زیباسازی را آغاز می نماییم.

 

وی در پایان گفت: امیدوارم با همدلی و انسجام، زمینه رفع اشکالات و معضلات را به سرانجام برسانیم و با زیبا سازی و برقراری نظم و مقررات در شهر، اهواز را به جایگاه واقعی آن برسانیم.

 

 

پیام شهروندی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز

با رعایت حقوق شهروندی نظم و انضباط اجتماعی بر جامعه حاکم خواهد شد.

https://hoorkhabar.ir/707648کپی شد!
47
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.