۱۲ اتهام مهدی هاشمی را قبول دارم

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران درخواست مهدی هاشمی برای استعلام از وزارت اطلاعات درباره اسناد و مدارک موجود در پرونده و ارجاع فایل صوتی منتسب به وی به کارشناس را نپذیرفت.

سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مهدی هاشمی در حاشیه همایش شصت و دومین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر “شما از دادگاه خواسته بودید درباره اسناد موجود در پرونده از وزارت اطلاعات استعلام و فایل صوتی موجود در پرونده نیز به کارشناس ارجاع شود، آیا این کار صورت گرفت؟” گفت: این استعلام‌ها انجام نشد. قضیه به‌قدری روشن بود که قاضی نیازی به استعلام ندیده است. اگر نیاز می‌دیدند استعلام انجام می‌شد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون منتظر تصمیم قاضی هستیم اما فشار روی قاضی بسیار زیاد است.

علیزاده طباطبایی در پاسخ به مطلب دیگری مبنی بر اینکه یکی از نمایندگان مجلس عنوان کرده مهدی هاشمی به ۲۰ سال حبس محکوم می‌شود، گفت: آقای هاشمی تبرئه می‌شود. یقین دارم که وی بایستی حکم برائت بگیرد چون هیچ دلیلی در پرونده نیست.

وکیل مهدی هاشمی در پاسخ به این سؤال که آیا ۱۲ اتهام صحت دارد یا خیر، افزود: ۱۲ اتهام درست است اما برای هیچ‌یک از اتهامات دلیلی وجود ندارد جز اظهارات افرادی که ما همه این اظهارات را با سند رسمی جواب دادیم. بیش از یک‌هزار صفحه لایحه نوشتیم و کلمه به کلمه ادعاها و دلایلش را رد کردیم. البته مستند به سند رسمی ادعاها را رد کردیم و وقتی به‌طور رسمی یک اظهار رد می‌شود دیگر قابل استناد نیست.

علیزاده طباطبایی در پاسخ به این سؤال “درباره فشارهای موجود با قاضی صحبت کردید یا خیر؟” گفت: قاضی به ما چیزی نمی‌گوید اما فشارهایی را که از سوی یک جناح و رسانه‌های خاص و برخی نمایندگان مجلس که پرونده خودشان نمایان شده، وارد می‌آید، می‌بینیم. اینها نمایندگانی هستند که از رحیمی و سایر افراد پول گرفتند و امروز در پرونده مهدی هاشمی به دستگاه قضایی فشار می‌آورند.

علیزاده طباطبایی همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده امیر میرزایی حکمتی جاسوس آمریکایی که در اوین به سر می‌برد، گفت: از وقتی که نامه سفارت سوئیس و حافظ منافع آمریکا را در ارتباط با وی به رییس جمهور دادم هنوز جواب خاصی نگرفتم.

وی همچنین درباره پرونده محمدعلی طاهری مؤسس فرقه انحرافی عرفان کیهانی یا حلقه نیز مدعی شد: در زندان با وی صحبت کردم. متأسفانه یک جریانی در خارج از کشور و برخی سایت‌ها شبهاتی را ایجاد می‌کنند!! وی یک انسان کاملاً عادی است و منکر هیچ‌یک از ضروریات دین نیست!! می‌گوید: “من یک سری تحقیقاتی داشتم که اینها باورها و اعتقادات من نبود و اینها حرفهایی است که در طول هزاران سال گذشته در عرفان زده شده و عرفا همیشه متهم بودند!!” قرار بود دادگاه طاهری به‌اتهام افساد فی الارض از طریق منحرف کردن افراد روز چهارشنبه (۶ اسفند) در شعبه اول دادگاه انقلاب برگزار شود اما دادگاه تجدید و به زمان دیگری موکول شد.

https://hoorkhabar.ir/565226کپی شد!
130
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.