گفتمان سازی رئیس جمهور در برابر گفتمان رهبری جرم حقوقی است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به گفتمان سازی رئیس جمهور در برابر گفتمان رهبری، این امر را جرمی حقوقی برشمرد.

    آیت الله عباس کعبی، شامگاه سه شنبه در دیدار جمعی از حقوقدانان بسیجی استان قم در سخنانی اظهار داشت: نام یک حقوقدان با مفاهیمی همانند عدالت، امنیت و نظم در پرتوی قانون گره خورده است.

وی گفت: حقوقدانان اقتدار نظام اسلامی و حاکمیت و دفاع از ملت را بر عهده دارند و در واقع جامعه حقوقی در تحکیم پایه‌های نظام اسلامی از طریق توسعه و گسترش عدل در چهارچوب حاکمیت قانون نقش مهمی بر عهده دارند.

آیت الله کعبی عنوان کرد: یک حقوقدان باید مظهر عدالت، ابداع و خلاقیت در راستای تحقق اهداف بلند حقوقی باشد و در این مسیر باید مدام طرح و ایده ارائه کند.

وی ابراز داشت: یکی از مسائل حقوقی، بنیادی و اساسی که همه حقوق دانان باید درک درستی از آن داشته باشند بحث مدل حکومت و شکل آن است که امروز در کشور ما مدل حکومت اسلامی که در راس آن ولی فقیه قرار دارد شکل گرفته که ولایت فقیه هم از مسائل پایه‌ای حقوق در عرصه قانون اساسی است.

استاد حوزه علمیه قم، با بیان اینکه ولایت فقیه در راس نظام اسلامی قرار دارد افزود: جایگاه حقوقی ولی فقیه را باید بشناسیم که در قانون آمده سران قوا زیر نظر رهبری هستند و در واقع ولایت فقیه مدیریت عالی نظام اسلامی را بر عهده دارد و سران قوا باید از دستورات ایشان اطاعت کنند در غیر این صورت تخلف حقوقی و شرعی مرتکب شدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دستور از ولایت فقیه قابل تخلف نیست ابراز داشت: گفتمان سازی در برابر گفتمان ولی فقیه یک تخلف حقوقی است.

رئیس جمهور حقوقدان بداند این گفتمان سازی در برابر گفتمان رهبری جرم حقوقی است

آیت الله کعبی اضافه کرد: به عنوان نمونه رهبری در خصوص مذاکرات می‌گویند ما به این مذاکرات خوش بین نیستیم امام برخی‌ها می‌گویند ما نسبت به آن خوش بینیم یا عنوان اینکه هنر ارزشی و غیر ارزشی نداریم یا اینکه عده‌ای بگویند علوم انسانی خط قرمز ندارد در حالی که مقام معظم رهبری معتقدند که علوم انسانی باید اسلامی شوند و یا اینکه رهبری به اقتصاد درون زا اعتقاد دارند، اما عده‌ای مسائل اقتصادی را به خارج گره می‌زنند، این موارد نمونه‌ای است از گفتمان سازی در برابر گفتمان رهبری که رئیس جمهور حقوقدان باید بداند این گفتمان سازی جرم حقوقی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه تصریح کرد: اگر در سیاست خارجی حمایت‌های رهبر معظم انقلاب نبود این مذاکرات پیش نمی‌رفت و رهبری در حالی از تیم مذاکره کننده حمایت و دفاع کردند که برای آنان خط قرمز‌هایی هم ترسیم کردند.

وی افزود: رهبرمعظم انقلاب از دو سال قبل و پیش از آغاز به کار دولت جدید به نرمش قهرمانانه اشاره داشتند اما در آن زمان غربی‌ها وارد مذاکرات نمی‌شدند.

آیت الله کعبی، با بیان اینکه رهبری نه تنها مانع مذاکرات نیست، بلکه تقویت کننده و حامی مذاکره کنندگان هستند، افزود: رهبری فضای مذاکره را در دولت جدید برای مسئولان باز کردند اما برای آنان خط قرمزهایی را نیز مشخص کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تاکید کرد: دولت باید سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش‌های مختلف را اجرا کند که این سیاست‌ها یک هنجار حقوقی است.

https://hoorkhabar.ir/34677کپی شد!
103