نحوه حمایت از تولید در گام دوم هدفمندی/ اختصاص یارانه به سود تسهیلات

رئیس‌جمهور با تأکید بر لزوم اختصاص بخشی از درآمد مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید، گفت: از این منابع برای ارائه تسهیلات و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و پرداخت بخشی از سود تسهیلات استفاده می‌شود.

حسن روحانی پس از پایان نشست امروز با وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز با وزیر و مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت به بررسی برنامه های این وزارتخانه در سال ۹۳ پرداخته شد.

وی با بیان اینکه سال ۹۳ از دیدگاه دولت سال رونق اقتصادی در کشور است و وزارت صنعت می تواند نقشی اساسی در این زمینه ایفا کند، تصریح کرد: این وزارتخانه سهم به سزایی برای رشد و توسعه کشور و نیز ایجاد اشتغال در کشور دارد و از سویی دیگر بخش وسیعی از اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز بر دوش این بخش خواهد بود.

روحانی افزود: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید اقتصاد کشور درون‌زا و برون نگر باشد و در این راستا بسیار مهم است که صنعت کشور در مسیر رشد و بالندگی کشور حرکت کند تا علاوه بر رونق داخلی بتواند در بازار رقابتی دنیا حضور پیدا کرده و برای کشور ارز آوری داشته باشد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه گزارش های خوبی در این نشست از سوی وزیر و معاونان ارائه و برنامه ها موانع و مشکلاتی که در جهت بهبود فضای کسب و کار وجود دارد مطرح شد، تصریح کرد: دولت آمادگی دارد تا راستای رفع هر چه سریعتر موانع و مشکلات در مسیر بهبود فضای کسب و کار در کشور و رونق تولید تصمیم گیری کند.

روحانی با اشاره به اینکه باید بخشی از درآمدی که از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها حاصل می شود، به تولید کشور اختصاص یابد، گفت: از این بخش برای ارائه تسهیلات و سرمایه در گردشی که باید در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد و نیز کمکی که از این بخش برای سود تسهیلات ارائه می شود، استفاده خواهد شد.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: بنده به ملت ایران این نوید و قول را می دهم که همه مدیران کشور در بخش صنعت، معدن و تجارت و همه تلاشگران و صنعتگران کشور مصمم هستند که امسال سال رونق اقتصادی بوده و بتوانیم رکود را پشت سر گذاشته و حرکت خوبی در زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیل کرده این مرز و بوم داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه های دولت برای کنترل افزایش قیمت برخی از کالاها گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در جهت اینکه صنایع در عین حالی که سودآور شوند، رشد نامعقولی در قیمت نداشته باشند، مقرر شد تا به گونه‌ای فعالیت کنیم که کیفیت و کمیت کالاها افزایش یافته و در زمینه مصرف انرژی بهره وری را ملاک عمل قرار دهیم.

وی بر اهتمام دولت در زمینه بهبود فضای کسب و کار، افزایش بهره وری و کیفیت و رفع موانع و مشکلات بخش صنعت، معدن و تجارت در راستای ایجاد رشد و رونق اقتصادی در کشور تأکید کرد.

رییس‌جمهور اظهار امیدواری کرد تا تصمیمات دولت منجر به فعال شدن تولید شده و با رعایت سود عادلانه در مسیر افزایش بهره‌وری بازار بهتری برای تولیدات کشور ایجاد شود.

https://hoorkhabar.ir/26000کپی شد!
73