مراسم تجلیل از مادران و همسران شهید در خوزستان

در مراسم تکریم و تجلیل از مادران و همسران شهدا که با حضور مدیرعامل هلال احمر استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، ۲۰ تن از مادران و همسران شهدای استان خوزستان تجلیل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان صبح امروز در آئین تجلیل از مادران و همسران شهید استان اظهار کرد: مادران و همسران شهدا مصداق بارز شجاعت، صبر و استقامت، اسوه هستند.

علی خدادادی اضافه کرد: اگر امروز در جامعه ما امنیت و آرامشی است از برکت خون شهدایی است که در دامان مادران پرورش یافتند و از وجود همسرانی فداکاری است که از خود ایثارگری‌ها نشان دادند تا شهدای والامقام ما در جبهه‌های حق علیه باطل به نبرد بپردازند.

وی افزود: برای ما جای بسی افتخار است که در هفته هلال احمر میزبان کسانی هستیم که وجودشان مایه عزت و سربلندی نظام است و این حضور برای تذکر و تلنگر به کسانی است که امروز با آسایش و آرامش در فضای امنی زندگی می‌کنند و باید بدانند که این شرایط به سادگی بدست نیامده است و خون شهدای بسیاری برای عزتمندی این ملت تقدیم شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه هر روز سال ایام تکریم و تجلیل از خانواده شهداست، گفت: هر آنچه که از خصایص بزرگ انسانی اعم از ایثار، صبر، استقامت در ذهن ما متصور و یا نوشته و خوانده شود به میزان اینکه مادران و همسران این فضلیت‌ها را به عمل تبدیل کردند، نمی‌رسد و قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: شهدا و خانواده آن‌ها پای اسلام، دین، حجاب، شرافت و حفاظت از آرمان‌های مقدس امام و شهدا ایستادند و هنوز شخصیت و اهداف این شهدا برای حضور در جبهه‌های جنگ و دفاع از میهن آنچنان که شایسته است، برای ما نمایان نشده است.

 در این مراسم نیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز طی سخنانی از جایگاه ویژه مادران و همسران شهدا در سال‌های دفاع و حماسه و پس از آن به عنوان جایگاه ایثارگونه و فداکارانه نام برد و از حضور در این نشست معنوی ابراز خرسندی کرد.

در پایان این مراسم ۲۰ نفر از مادران و همسران شهدا مورد تکریم و تجلیل قرار گرفتند.

https://hoorkhabar.ir/24749کپی شد!
64