شهردار اهواز خبر داد: ایجاد اشتغال برای جوانان مناطق محروم شهر

شهردار اهواز در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان شهرداری و اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: بیشترین سهم ایجاد اشتغال، در زمینه توسعه خدمات است.

سیدخلف موسوی در این مراسم که امروز، یکشنبه (۱۸ اسفندماه) در محل شهرداری مرکز برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس پیشنهاد و تاکید استاندار خوزستان مبنی بر توسعه اشتغال در مناطق حاشیه‌ای و محروم، اجرای طرح توسعه خدمات در جهت ایجاد اشتغال در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: به همین منظور جوانان حاشیه شهر در قالب تشکل‌های کارگری یا تعاونی سامان‌دهی می‌شوند و مشاغلی برای این جوانان تعریف خواهد شد. به طور نمونه در منطقه لشگرآباد و خیابان انوشه که اکنون به صورت یک منطقه فعال در زمینه اغذیه‌فروشی شناخته شده است، کار به جوانان واگذار و به یک طرح فراگیر تبدیل شد که مورد استقبال نه تنها همشهریان بلکه هم‌استانی‌ها و مهمانان خارج از استان قرار گرفته است.

 

موسوی گفت: آیا نمی‌شود مشاغلی فراگیر در کوی علوی، منبع آب، کوی رمضان، زرگان و مناطق این چنین تعریف کرد و برنامه‌ریزی لازم برای ایجاد اشتغال جوانان این مناطق انجام داد؟

 

شهردار اهواز افزود: بخش خدمات، ظرفیت بالایی در ایجاد اشتغال دارد و اگر این بخش در خوزستان تقویت شود، بیش از ۵۰ درصد از مشکل اشتغال استان حل می‌شود.

 

وی اظهار کرد: می‌توان در شهرهای مختلف استان در جهت توسعه گردشگری و صنعت توریسم فضاسازی با مشارکت مردم همان شهرها انجام داد. این امر هم در ایجاد اشتغال برای جوانان این شهرها و همچنین ایجاد جاذبه برای افزایش گردشگران در استان بسیار موثر است.

 

موسوی گفت: اهواز یک شهر صنعتی است و صنایعی مانند نفت، ملی حفاری و فولاد در این شهر استقرار دارند ولی تمام خدمات این صنایع از خود شهر تامین نمی‌شود و بسیاری از خدمات از تهران، شیراز و اصفهان تامین و به اهواز وارد می‌شود. این در حالی است که اهواز می‌تواند یک شهر بین المللی باشد.

 

وی عنوان کرد: لازم است در اهواز پروژه‌های فرامنطقه‌ای ایجاد کرد و به همین منظور در بودجه شهرداری سعی کردیم در هر منطقه‌ای از شهرداری چند پروژه فرامنطقه‌ای و فراگیر در نظر گرفته شود تا شهروندان در هر منطقه از اهواز که باشند، از وجود این پروژه‌ها بهره‌مند شوند.

 

شهردار اهواز تصریح کرد: قرار نیست در این زمینه بلندپروازی کنیم. قصد داریم کارهایی انجام شود که نتیجه‌بخش باشند و سپس برای توسعه اقدام شوند. در این جهت استاندار نیز حمایت‌کننده این اقدامات خواهد بود.

https://hoorkhabar.ir/1784کپی شد!
143