ساعت کاری را در ماه رمضان کاهش نمی‌دهیم/ مشکلی با بازگشایی سفارت انگلیس نداریم ولی حرف زیاده‌خواهانه را نمی‌پذیریم/ رای مردم روحانی را در انتخابات پیروز کرد

سخنگوی دولت با بیان اینکه مخالفتی با بازگشایی سفارت انگلیس در تهران نداریم، تصریح کرد: اما هیچ حرف زیاده خواهانه ای را از سوی هیچ کس نمی پذیریم.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز کابینه در جمع خبرنگاران با اشاره روند تدوین برنامه ششم توسعه گفت: قرار شد قبل از تکمیل برنامه ششم توسعه از برنامه های قبلی ۵گانه آسیب شناسی کنیم.

وی تصریح کرد: سیاست اقتصاد مقاومتی محور کار ما است.

نوبخت با اشاره به معضل جنگل های زاگرس گفت: برای احیای جنگل های زاگرس ۲۵۰ میلیارد ریال بودجه اختصاص داده شد.

وی افزود: در بحث انتقال آب بوشهر ۴۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد.

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سوالی درباره کم کردن ساعت کار کارمندان گفت: کم کردن ساعت کار کارمندان همواره مورد اعتراض مجلس بوده است.

وی ادامه داد: دولت قبلی بدون توجه به قانون آنرا اجرا می کرد؛ دولت در ماه رمضان ساعت کاری را کاهش نمی دهد و کارمندان از مرخصی استفاده کنند.

سخنگوی دولت همچنین درباره تمدید قرار داد سرمربی تیم ملی فوتبال با بیان اینکه ما در هیات دولت برای تیم ملی دعا می کنیم، تصریح کرد: در خصوص قرارداد کی روش به نحو مناسبی اقدام خواهد شد.

نوبخت با بیان اینکه مخالفتی با بازگشایی سفارت انگلیس در تهران نداریم، تصریح کرد: اما هیچ حرف زیاده خواهانه ای را از سوی هیچ کس نمی پذیریم.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره تمدید قرارداد کی روش تصریح کرد: دولت خود را موظف می داند در خصوص تمدید قرار داد سرمربی تیم ملی در صورت صلاحدید کارشناسان امر، اعتبار لازم را اختصاص دهد.

سخنگوی دولت ادامه داد: بیش از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به دستگاه ورزشی اختصاص داده ایم.

نوبخت در پاسخ به سوال دیگری درباره افزایش قیمت ها گفت: دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت ها ندارد.

وی تصریح کرد: نباید بخاطر افزایش مختصر قیمت حامل های انرژی، برخی ها قیمت محصولات خود را بالا ببرند.

سخنگوی دولت اظهار داشت: هم اکنون صادرات نفت بیش از برنامه است.

نوبخت در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه برخی از چهره‌های اصلاح‌طلب در حال حاضر مدعی هستند که اگر آنان نبودند آقای روحانی هم رأی نمی‌آورد، نظر شما در این زمینه چیست؟ اظهار داشت: بدون تردید رأی مردم موجب موفقیت آقای روحانی در انتخابات شد، گرچه برخی از گروه‌های سیاسی نیز از وی حمایت کردند.

وی تصریح کرد: اما در هر صورت فصل‌الخطابی که باعث شد آقای روحانی روی کار آید رأی مردم بود.

 

https://hoorkhabar.ir/98407کپی شد!
141