نسخه اشتغالی هاشمی رفسنجانی/ مردم باید زندگی مناسبی داشته باشند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سهم تولید در یارانه ها را برای رونق اقتصادی کشور، مهم و ضروری دانست و گفت: ظرفیت توسعه صنایع کوچک در ایران کم نیست و اگر محققانه به این مساله بپردازیم، بسیاری از مشکلات کشور حل می شود.

 آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت، و مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: مردم حق دارند که زندگی مناسبی داشته باشند و رونق اقتصادی موجب تقویت امید می شود.

وی ادامه داد: توجه ویژه به تولید و راه اندازی مجدد مراکز تولیدی که در دولت سابق تعطیل شده بودند، مشکل بیکاری را تا حدودی حل می کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اهداف تأسیس شهرک‌های صنعتی و توسعه آن در کشور گفت: گسترش شهرک‌ها در سراسر کشور براساس طرح آمایش سرزمینی بود که اگر با همان کیفیت و برنامه ادامه می یافت، شاهد مهاجرت به سوی کلان شهرها نبودیم.

هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: توجه به رشد بهره وری در اقتصاد، تقویت عوامل تولید، توانمندسازی نیروی کار، تقویت رقابت پذیری اقتصاد، ایجاد بستر رقابت بین مناطق و استان ها و به کارگیری ظرفیت و قابلیت های متنوع در مناطق مختلف کشور که در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی آمده، برای شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک مهم است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سهم تولید در یارانه ها را برای رونق اقتصادی کشور مهم و ضروری دانست و گفت: ظرفیت توسعه صنایع کوچک در ایران کم نیست و اگر محققانه به این مساله بپردازیم، بسیاری از مشکلات کشور حل می شود.

هاشمی رفسنجانی ابراز امیدواری کرد در دولت یازدهم به واحدهای تولید عنایت ویژه شود. وی همچنین تعطیلی کارخانه ها را به دست  و بال گردن شکسته اقتصاد کشور تشبیه کرد و افزود: افزایش اشتغال و کاهش تورم، ابتدایی ترین نتیجه راه اندازی کارخانه ها است و خانواده ها را از مصرف کننده یارانه ها، تبدیل به تولیدکننده در کشور می کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به تقاضای وزیر صنعت، معدن و تجارت برای شرکت در همایش پنجاه سال تلاش سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، گفت: هر کاری که از من برای رونق اقتصادی و تشویق مردم برای مشارکت در طرح های اقتصادی برآید، وظیفه خود می دانم انجام دهم.

در آغاز این دیدار محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و سیدابریشمی، مدیر عامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی، گزارشی از سیر تاریخی و وضعیت موجود سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، مهمترین فعالیت ها و اقدامات سازمان در دولت تدبیر و امید، اهمّ برنامه های سازمان و شرکت های استانی در سال ۹۳ و مهمترین چالش ها و موانع پیش روی سازمان ارائه کردند.

https://hoorkhabar.ir/98401کپی شد!
105
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.