برگزاری کنکور ۹۳ با حضور بیش از ۱۷ هزار داوطلب در دانشگاه شهید چمران

جلسه هماهنگی آزمون سراسری ۹۳ در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.

 

دکتر مسعود خداپناه دستیار نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در آزمون سراسری، در این نشست که روز گذشته برگزار شد، اظهارکرد: در آزمون سراسری امسال ۱۷ هزار و ۴۲۴ داوطلب زن و مرد در حوزه دانشگاه شهید چمران شرکت می کنند.

به گفته وی، از این تعداد، ۱۰ هزار و ۸۵ داوطلب مرد و ۷ هزار و ۳۳۹ داوطلب زن هستند که روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه (۵ تا ۷ تیرماه) در این آزمون به رقابت می پردازند.

مدیر مرکز آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه شهید چمران ادامه داد: صبح روز پنجشنبه با حضور ۵ هزار و ۱۹۷ داوطلب آزمون گروه علوم ریاضی و فنی در دانشکده های کشاورزی، علوم، الهیات، اقتصاد، علوم ریاضی، علوم تربیتی، ادبیات و مهندسی و عصر همان روز آزمون گروه هنر در دانشکده اقتصاد با شرکت ۷۰۸ داوطلب برگزار خواهد شد.

خداپناه تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی که آزمون آن ها صبح جمعه در دانشگاه شهید چمران برگزار می شود را ۴ هزار و ۴۹۸ نفر و محل آزمون آن ها را دانشکده های اقتصاد، الهیات، علوم تربیتی، مهندسی، ادبیات، علوم ریاضی و علوم ذکر کرد.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۳۳۳ داوطلب گروه زبان های خارجی عصر جمعه در دانشکده های اقتصاد، الهیات، علوم تربیتی و ادبیات، در آزمون سراسری شرکت می کنند.

دستیار نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در آزمون سراسری تعداد داوطلبان رشته علوم انسانی شرکت کننده در آزمون سراسری را ۴ هزار و ۶۸۸ نفر در حوزه دانشگاه شهید چمران اعلام کرد و گفت: آزمون این داوطلبان صبح روز شنبه در دانشکده های علوم، مهندسی، اقتصاد، الهیات، علوم تربیتی، علوم ریاضی و ادبیات برگزار می شود.

خداپناه تعداد کل داوطلبان آزمون سراسری در کشور را یک میلیون و۳۲ هزار نفر بیان کرد و افزود: از این تعداد ۵۹ درصد را خانم ها و ۴۱ درصد را آقایان تشکیل می دهند و رشته علوم تجربی با ۵۲۲ هزار داوطلب بیشترین شرکت کننده را دارد.

وی در ادامه مواردی همچون تاکید بر تطبیق عکس داوطلبان، حضور به موقع رابطان و مراقبان، مسائل حفاظت و سلامت آزمون، تاکید فرم های خاص در مواقع موردنیاز و ضروری، اطلاع رسانی محل دانشکده ها و باجه رفع نقص و … را به سرپرستان حوزه های آزمون در دانشکده ها متذکر شد و توضیحاتی ارائه داد.

خداپناه یاد آور شد: صدور کارت آزمون سراسری از روز یکشنبه یکم تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شده و باجه رفع نقص در محل امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران تا روز برگزاری آزمون فعال است.

 وی از همه عوامل اجرایی و حفاظت آزمون درخواست کرد تمام تلاش خود را برای برگزاری آزمون سراسری در کمال سلامت و آرامش داوطلبان به کار بندند.

https://hoorkhabar.ir/96366کپی شد!
147
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.