نیجریه ۱ – بوسنی ۰ / بخشکی شانس! + گزارش تصویری

تیم ملی فوتبال نیجریه با برتری مقابل بوسنی‌وهرزگوین فرصت صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را از این تیم گرفت.

در دور دوم مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و از گروه F این رقابت‌ها تیم‌های نیجریه و بوسنی‌وهرزگوین به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود نیجریه به پایان رسید. نیجریه در حالی به سه امتیاز این بازی دست یافت که یک گل سالم بوسنی مردود اعلام شد، گل این تیم مشکوک به خطا بود و در دقیقه ۹۱ بازی نیز یک توپ به تیر دروازه اش برخورد کرد تا برنده شود و پس از آرژانتین دارای بیشترین شانس صعود از گروه F رقابت ها شود.

در این دیدار که از ساعت ۲:۳۰ بامداد امروز (یکشنبه) در ورزشگاه پانتانال شهر کوییابا آغاز شده بود، اودموینگه در دقیقه ۲۹ بازی برای نیجریه گلزنی کرد تا شاگردان استفان کِشی با یک گل از سد بوسنی عبور کنند.

این پیروزی برای نیجریه‌ای‌ها علاوه بر اینکه ۳ امتیاز به همراه داشت و آنها را در گروه F رقابت‌های جام جهانی ۴ امتیازی کرد، یک طلسم‌شکنی هم بود. عقاب‌ها موفق شدند پس از ۱۶ سال بار دیگر در جام جهانی به پیروزی برسند. آخرین پیروزی نیجریه در جام‌جهانی مربوط به جام جهانی ۹۸ بود.

همچنین بوسنی‌وهرزگوین که یک گلش در این بازی مورد قبول واقع نشد، در دقایق پایانی شانس جبران گل خورده را توسط ادین ژکو داشت اما این اتفاق رخ نداد تا با این شکست از دور رقابت‌های جام جهانی حذف شود. بازی آخر این تیم در مرحله گروهی برابر ایران هم تشریفاتی شد.

در دیگر دیدار این گروه آرژانتین و ایران به مصاف هم رفتند که تیم ملی کشورمان با یک گل شکست خورد. به این ترتیب ایران برای صعود از این گروه باید دل به شکست نیجریه برابر آرژانتین ببندد و خودش هم از سد بوسنی بگذرد و سه امتیاز بگیرد.

۱-آرژانتین، ۶ امتیاز

۲-نیجریه، ۴ امتیاز

۳-ایران، یک امتیاز

۴-بوسنی‌وهرزگوین، صفر امتیاز

گزارش تصویری دیدار تیمهای نیجریه – بوسنی

https://hoorkhabar.ir/91460کپی شد!
91