آخرین آمار ثبتی وقوع حیاتی در شادگان

رئیس اداره ثبت احوال شادگان از آخرین آمار ثبتی وقوع حیاتی در این شهرستان خبر داد.

جاسم سواعد با اشاره به وقایع چهارگانه این شهرستان در سال جاری اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون، ۹۰۸ مورد ولادت و ۱۰۵ مورد فوت در این شهرستان به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: آمار به ثبت رسیده از ابتدای سال تاکنون ازدواجی ۴۸۷ مورد، طلاق ۲۸ مورد، صدور شناسنامه یکهزار و یکصد و ۷۸ مورد و صدور کارت ملی هوشمند یکصد و ۷۵ مورد بوده است.

رئیس ثبت احوال شادگان با اشاره به تمایل برخی افراد برای تغییر نام عنوان کرد: مراجعه این افراد در مورد تغییر نام به ثبت احوال شادگان انجام شده که برای تبدیل آنها به نام‌های مناسب‌تر اقدامات لازم انجام شده است.

وی ادامه داد: طبق بخشنامه صادر شده، تبدیل نام دختران و پسران به اسامی مذهبی در راستای تبدیل به احسن کردن نام‌ها نیاز به مراجعه به دادگاه ندارد و به سهولت انجام می‌شود.

سواعدی خاطرنشان کرد: همه وقایع حیاتی در این شهرستان در مدت زمان قانونی، تعیین شده و به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به فراوانی اسامی درخواست‌ شده توسط والدین افزود: بیشترین مراجعه‌کنندگان به اداره ثبت احوال شادگان اسامی پیامبر و ائمه معصومین (ع) را درخواست می‌کنند.

رئیس ثبت احوال شادگان در پایان بیشترین اسم درخواست شده در سال ۹۳ بین پسران را به ترتیب علی، عباس و حسین و برای دختران را فاطمه، زینب و رقیه اعلام کرد.

https://hoorkhabar.ir/87507کپی شد!
54
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.