۱۵۰ تبعه استرالیا عضو داعش‌اند/ستاد عملیاتی «موساد» در الانبار فعال است/ پرواز جنگنده‌های آمریکا در آسمان عراق

بحران عراق وارد روز دهم شد. آمریکا هنوز به درخواست رسمی بغداد برای حمله هوایی به مواضع گروهک‌های تروریستی پاسخ نداده است اما جنگنده‌های این کشور در آسمان عراق به پرواز در آمدند.

بحران امنیتی در عراق که به گفته سران عراق از جانب عربستان سعودی حمایت مالی می‌شود، وارد دهمین روز شد. هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق که چهارشنبه به عربستان سفر کرد، در حاشیه نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی اعلام کرد که کشورش رسما از آمریکا درخواست کرده است که به مواضع گروه‌های مسلح تروریستی حملات هوایی انجام دهد.

در حالی که آمریکا هنوز به این خواسته بغداد پاسخ نداده است، زیباری اعلام کرد که ممکن است بغداد از تهران نیز برای مقابله با گروهک‌های تروریستی کمک بخواهد.

۱۳:۰۰   استاندار بغداد: به منظور تکذیب شایعات هر روز کنفرانس خبری می‌گذاریم

۱۲:۴۰   المانیتور: ایران برنده بحران عراق خواهد بود

۱۲:۱۳   انفجار در شهرک صدر بغداد ۵ مجروح بر جای گذاشت

۱۱:۵۶   جنگنده‌های اف-۱۸ آمریکا بر فراز عراق به پرواز در آمدند / حمایت «حاکم مدنی» عراق در دوره «اشغال» خواستار اعزام نیرو به عراق شد

۱۱:۱۵   ستاد عملیاتی سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) در استان «الانبار» عراق فعال است/ روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارانوت با اعلام این خبر نوشت که فعالیت این ستاد برای حمایت اطلاعاتی از «داعش» است

۱۱:۱۴   ۱۵۰ تبعه استرالیا در گروهک‌های «داعش» و «جبهه النصره» عضویت دارند/ وزیر خارجه استرالیا این خبر را داد

۱۱:۱۳   انتشار بیماری‌های جنسی میان عناصر گروهک‌های «داعش» و «جبهه النصره»

۱۰:۰۰   نوری مالکی نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از ارجاع ۵۹ افسر ارتش عراق به دادگاه نیروهای امنیت داخلی خبر داد/ مجازات‌های این دادگاه تا حد اعدام هم می‌رسد.

۰۰:۳۳   گفت‌وگوی تلفنی رئیس پارلمان عراق با وزیر امور خارجه آمریکا /

۰۰:۰۱   اصابت ۱۲ خمپاره به شهر سامرا / ۱۲ نفر زخمی شدند.

https://hoorkhabar.ir/85916کپی شد!
101