شیلی ۲ – اسپانیا ۰ / تیکی‌تاکا به موزه فوتبال پیوست / قهرمان حذف شد + گزارش تصویری

تیم ملی فوتبال اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی جام‌جهانی با شکست مقابل تیم‌ملی شیلی از جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل حذف شد تا شوک بزرگی به علاقمندان به این تیم داده شود.

تیم ملی فوتبال اسپانیا با باخت مقابل تیم ملی فوتبال شیلی در دومین دیدارش در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از این رقابت ها حذف شد. این نتیجه باعث مسجل شدن صعود هلند و شیلی و حذف تیم استرالیا هم شد.

میانگین سنی بالای اسپانیا از قبل از بازی های جام بیستم نشان می داد که لاروخا کار سختی برای تکرار عنوان قهرمانی‌اش دارد و حالا شاید باید منتظر ماند و دید که تحول بزرگی در فوتبال این کشور صورت بگیرد.

اسپانیا از همان بازی با هلند نشان داد هیچ سنخیتی با تیم قهرمان دوره قبل ندارد. دفاع آسیب پذیر از این تیم، تیمی ساخته بود که در ۲ بازی ۷ گل بخورد آن هم در حالی که پیش از این بازی ها لاروخا در ۱۳ بازی ۷ گل خورده بود.

نیمه اول دیدار اسپانیا مقابل شیلی با ۲ گل به سود شیلی به پایان رسید.

در نیمه دوم باز هم این شیلی بود که بر روی دروازه اسپانیا حملات متعددی را تدارک دید اما بازیکنان کم اشتباه شیلی میل بیشترشان حفاظت از دروازه خودی بود تا زدن گل های بیشتر.

البته اسپانیا هم موقعیت های نصف و نیمه ای داشت که یکی پس از دیگری از دست رفت. هر چند که شاید بتوان بهترین موقعیت اسپانیا را توپی دانست که بوسکتس از مقابل دروازه خالی به بیرون زد.

داور که در سوت پایان بازی دمید جام هم برای اسپانیا تمام شد و خلاص! حالا اسپانیا پا در همان راهی می گذارد که پیش از این قهرمانان دیگر هم در ۴ دوره اخیر جام جهانی گذاشته اند. فرانسه بعد از قهرمانی در جام جهانی ۱۹۹۸ نتوانست از گروهش در جام جهانی ۲۰۰۲ بالا بیاید. ایتالیای قهرمان ۲۰۰۶ هم موفق نشد از گروهش در جام جهانی ۲۰۱۰ صعود کند و حالا این طلسم شوم یقه اسپانیایی را گرفت که با ۳ دوره قهرمانی متوالی در ۲ یورو و یک جام جهانی به برزیل آمده بود تا برای چهارمین بار متوالی جام قهرمانی تورنمنتی بزرگ را بالای سر ببرد اما کاخ آروزهای لاروخا فرو ریخت تا اسپانیا در شوکی بزرگ فرو برود.

اسپانیایی ها قصد داشتند پا در راهی بگذارند که ایتالیا و برزیل گذاشته بودند و آن هم تکرار عنوان قهرمانی در جام جهانی بود اما زمین شیلی و هلند سفت تر از چیزی بود که دل بوسکه فکرش را می کرد.

نکته جالب درباره تیم ملی اسپانیا این بود که این تیم از سال ۱۹۹۴ در هیچ بازی بیشتر از ۲ گل نخورده بود اما در بازی با هلند به یک باره ۵ گل خورد تا همه رکوردهایش را بر باد رفته ببیند.

حالا بازیکنان پا به سن گذاشته تیم ملی اسپانیا بازی با استرالیا را تشریفاتی برگزار می کنند و با این نتیجه ای که در بازی های امشب رقم خورد هلند و شیلی تیم های صعود کرده از گروه B خواهند بود و استرالیا و اسپانیا باید برزیل را به سمت کشورشان بعد از بازی رو در رو ترک کنند.

شیلی و هلند هم با این انگیزه به مصاف هم می روند تا از رویارویی احتمالی با برزیل در مرحله حذفی این بازی ها فرار کنند!

ترکیب اسپانیا:‌کاسیاس، خاوی مارتینز، اینیستا،‌ پدرو، آلونسو، راموس،‌ بوسکتس، جوردی آلبا، دیگو کاستا، سیلوا، آزپیلیکوئتا

ترکیب شیلی:‌براوو، منا،‌ایسلا،‌ سیلوا، آلکسیس،‌ ویدال، وارگاس، مدل، یارا، آرگونیس، دیاز

گزارش تصویری دیدار تیمهای شیلی – اسپانیا

https://hoorkhabar.ir/85391کپی شد!
170